Інвестори втратили "апетит" і шукають "тиху гавань"
Валютні ринки, як і всі інші, підтверджують різке зниження апетиту інвесторів до ризику на тлі побоювань другої хвилі міжнародної фінансової кризи.
Про це повідомляє Bloomberg, передає "Інтерфакс".
Швейцарський франк і японська єна піднімаються у вівторок завдяки попиту на активи "тихої гавані".
Долар дешевшає в парі з євро на тлі обвалу фондових ринків після погіршення кредитного рейтингу США агентством Standard & Poor's і в очікуванні дій Федеральної резервної системи (ФРС).
Вартість євро виросла до 8:20 у вівторок до 1,4235 долара з 1,4179 за підсумками торгів 8 серпня в Нью-Йорку.
У парі з японською нацвалютою євро подешевшав з 110,22 до 109,93 єни, долар - з 77,77 до 77,22 єни.
За долар до 8:20 давали 75,18 сантима, раніше в ході торгів франк зміцнився до рекордних 74,98 сантима за долар і 1,0605 в парі з євро.
Федеральна резервна система США на майбутньому засіданні 9 серпня не стане змінювати нинішню кредитно-грошову політику, вважають економісти.
У той же час, напрям, в якому останнім часом розвиваються події на макроекономічному фронті, а також негатив у вигляді першого в історії зниження рейтингу США і подальшого обвалу на світових ринках змушують експертне співтовариство все частіше говорити про те, що незабаром ФРС може бути змушена знову зайняти активну позицію в питанні надання допомоги економіці країни.
Третій раунд кількісної підтримки економіки США (QE3), в який ніхто не вірив ще в червні, може стати реальністю до кінця літа.
Аналітики вважають, що ФРС навряд чи оголосить про додаткове стимулювання на найближчій зустрічі, відклавши це рішення до щорічної зустрічі в Джексон-Хоул, де в серпні 2010 року глава американського ЦБ Бен Бернанке повідомив ринкам про програму QE2.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"