Баррозу визнав: Європі загрожує нова боргова криза
Голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу виступив із застереженням про те, що боргова криза зачіпає не тільки периферію єврозони.
У листі Баррозу європейським урядам міститься заклик надати "повну підтримку" єврозоні, повідомляє портал "Дело".
За словами голови Єврокомісії, уряди європейських країн повинні терміново переглянути обсяги коштів Європейського фонду фінансової стабільності (ЕФФС), щоб зменшити ризик розповсюдження боргової кризи в єврозоні.
Надходять повідомлення про те, що Європейський центральний банк скуповує облігації держпозик.
Наразі іде скупка тільки облігацій Португалії та Ірландської Республіки, які через кризу змушені шукати позики на відкритому фінансовому ринку, що обходиться набагато дорожче.
ЄЦБ не планує придбання облігацій інших країн.
Тим часом представник міністерства фінансів Німеччини сказав, що країни Європи повинні зайнятися ратифікацією існуючих угод, а не намагатися їх змінити.
"Не зрозуміло, яким чином може заспокоїти ринки відновлення суперечки, коли після саміту ЄС не минуло й двох тижнів", - зауважив німецький чиновник.
Баррозу також вважає, що країнам єврозони потрібно якомога швидше ратифікувати угоду, щоб ЕФФС почав працювати по-новому.
Глава Єврокомісії "дуже стурбований" тим, як ринки облігацій поставилися до Італії та Іспанії.
Греція, Ірландія та Португалія - це одне, пише Баррозу, але тепер криза рухається з периферії єврозони до її провідних країн.
Іспанія та Італія за масштабами і важливості мають зовсім інше значення, так що ситуація складається дуже серйозна.
"Країни єврозони намагалися зупинити кризу лініями на піску, але пісковими кордонами ринки не зупинити", - вважає глава Єврокомісії.
За його словами, брак грошей, докладних планів, термінових і скоординованих дій "не додали впевненості на фінансових ринках".
Поки екстрена допомога була потрібна Греції, Португалії та Ірландії - країнам, відомим, як периферія єврозони.
Єврокомісія побоюється, що в неї просто не вистачить коштів на порятунок Італії та Іспанії - відповідно, третьої та четвертої країнам єврозони за масштабами економіки.
Незважаючи на пакет допомоги для Греції, погоджений 21 липня, прибутковість держоблігацій Іспанії та Італії росла, досягнувши цього тижня рекордних позначок.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"