Комісія з комуналки написала порядок формування тарифів
Єдиний порядок формування тарифів на житлово-комунальні послуги розроблено і незабаром буде переданий на затвердження уряду.
Про це повідомив голова Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг Валерій Саратов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Розроблено єдиний порядок формування тарифів - це п'ять документів, які знаходяться на стадії узгодження, і після узгодження вони йдуть на затвердження в Кабмін", - сказав він журналістам у Києві в четвер.
У свою чергу, член комісії Юрій Хіврич пояснив, що мова йде саме про єдиний порядок формування тарифів, а не про єдині тарифи по Україні.
"У нас був затверджений порядок постановою Кабміну на тариф на воду і тепло. Однак коли НКРЕ взяла на себе ці функції, вона свій порядок сформувала. У нас вийшло так, що для підприємств, які отримують ліцензії в обладміністрації, один порядок, а для ліцензіатів - другий порядок".
"Тому ці документи були відпрацьовані і вироблений один порядок на тепло, один порядок на воду, на утримання житлових будинків, на газ і електроенергію. І ці всі п'ять порядків об'єднані в одну постанову Кабміну, яка говорить про те, що це єдина методика розробки та затвердження тарифів на території Україні", - сказав Хіврич.
Член комісії Валерій Кальченко додав, що новий порядок на відміну від діючих передбачає формування тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, крім того, згідно з ним, повинна бути визначена структура собівартості тарифу.
"До цього ліцензіат йшов у цінову інспекцію, формував і захищав свої витрати, і цінова інспекція робила висновки про собівартість однієї Гкал або 1 куб. м питної води. З цими висновками ліцензіат йшов до місцевих органів місцевої влади, і ті приймали рішення і стверджували тариф".
"Після цього не було зворотного зв'язку, як ця структура тарифу виконувалася ліцензіатом. На сьогодні ліцензіат буде захищати як рівень тарифів, так і структуру собівартості. І контролюватися будуть витрати по структурі собівартості. Це і будуть функції нової комісії", - сказав Кальченко.
Він також повідомив, що процедура розгляду комісією документів від тепло-та водопостачальних підприємств населення буде займати 30 днів.
При цьому, за його словами, розроблено щомісячні, поквартальні та річні форми звітності для ліцензіатів, ненадання яких вважається порушенням і дозволить комісії провести перевірку підприємства.
Крім того, як зазначив Саратов, вже розробили сім методик за твердженням втрат підприємств, що надають комунальні послуги.
Як повідомлялося, Нацкомісія регулювання ринку комунальних створена указом президента №743/2011 від 8 липня 2011.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"