Fitch присвоїло "Альфа-банку" рейтинги
Fitch Ratings присвоїло ЗАТ "Альфа-банк" довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті B- зі "стабільним" прогнозом.
Також агентство присвоїло банку короткостроковий РДЕ B і рейтинг стійкості ccc.
Довгостроковий і короткостроковий РДЕ банку в іноземній валюті відображають оцінки Fitch щодо потенційної підтримки від акціонерів банку, у тому числі підтримки від найбільшого фінансового активу акціонерів, ВАТ "Альфа-банк", Росія, і від їх інших великих бізнес-активів в Україні, передає УНІАН.
У той же час Fitch вважає, що готовність надати таку підтримку є обмеженою через: непрямі відносини "Альфа-банку" з іншими операційними компаніями у власності його акціонерів, через які, на думку агентства, може бути надана підтримка в разі потреби.
Приклад, коли підтримка не була надана в достатньому обсязі й своєчасно у період нестабільності на ринку 2009 року, в результаті чого єврооблігації "Альфа-банку" Україна були обмінені на боргові зобов'язання з довшими термінами, а не погашені при настанні строку.
Також вказується, що рейтинг стійкості банку відображає значний рівень проблемних активів на його балансі, обмежену додаткову здатність абсорбувати збитки, чисті збитки, понесені у 2009-2010 роках і невисоку прибутковість до відрахувань під знецінення кредитів на тлі як і раніше непростого операційного середовища в Україні.
За даними Fitch, в кінці 2010 року проблемні кредити "Альфа-банку" (Україна) становили 24% кредитного портфеля, а ще 15% портфеля припадало на реструктуровані / пролонговані кредити, в той час як резерви під знецінення кредитів становили лише 16% кредитного портфеля.
Fitch вважає, що на кінець червня 2011 року банк міг би підвищити резервування лише помірно, до 21% кредитного портфеля, без порушення мінімального рівня достатності загального капіталу за угодою Basel I у 8%.
Несприятливий вплив на генерування капіталу за рахунок прибутку мали скорочення обсягів бізнесу і стрибок витрат зі створення резервів у 2009-2010 роки, в той час як у першому півріччі 2011 року банк був близький до рентабельності завдяки істотному скороченню відрахувань під знецінення.
Fitch відзначає сприятливий вплив на ліквідність банку в результаті припливу клієнтських коштів у секторі в цілому: зростання депозитів в "Альфа-банку" становило 27% в 2010 році і 20% у першій половині 2011 року.
Запас ліквідності банку був адекватним на кінець першого півріччя 2011 року, проте здатність здійснити виплати по існуючим єврооблігаціям на суму 420 мільйонів доларів з амортизацією до жовтня 2012 року як і раніше залежить від сприятливої ринкової кон'юнктури.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"