Світові ціни на продукти зросли за рахунок рису і цукру
Продовольчий індекс Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) виріс в червні 2011 року на 1% у порівнянні з показником у червні 2010 року - до 234 пунктів.
Це на 39% вище показника червня 2010 року і на 4% нижче від рекордного за увесь час досліджень показника в лютому 2011 року, коли він склав 238 пунктів, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".
Зростання цін було обумовлене переважно подорожчанням рису і цукру, зазначається у дослідженні.
Зокрема, ціновий індекс на зернові досяг позначки 259 пунктів, що на 1% нижче за рівень травня, але на 71% вище від рівня червня 2010 року.
Поліпшення погодних умов в Європі і збільшення пропозиції зерна після скасування заборони на експорт до Росії знизили ціни на ринку.
Незважаючи на це, ситуація на ринку кукурудзи залишалася напруженою внаслідок низької пропозиції 2010 року і сталих вологих погодних умов в США.
Ціни на рис у червні переважно росли, відображаючи високий імпортний попит і підвищення експортних цін у найбільшому експортері рису в світі - Таїланді,.
Ціновий індекс FAO на цукор зріс у червні на 14% порівняно з травнем, досягнувши 359 пунктів, перебуваючи, однак, на 15% нижче від рекордного рівня в січні.
Зокрема, виробництво цукру в Бразилії, яка є найбільшим виробником цукру в світі, прогнозується на більш низькому рівні, ніж торік.
Індекс на молочні продукти в червні залишився на незмінному рівні (231 пункт) в порівнянні з травнем.
Ціни на м'ясо досягли позначки 180 пунктів, що трохи вище травневого показника через рекордне зростання цін на м'ясо птиці на 3%, проте деякого зниження цін на свинину.
FAO прогнозує, що в 2011/12 маркетинговому році в світі буде вироблено 2,313 млрд. тонн зернових, що на 3,3% вище обсягу минулого сезону і на 11 млн. тонн вище в порівнянні з обсягом, прогнозованим FAO 22 червня.
Світове споживання в сезоні 2011/12 виросте на 1,4%, досягнувши 2,307 млрд. тонн, що на 5 млн. тонн нижче за прогнозований обсяг виробництва.
Світові запаси зернових в кінці сезону в 2012 році перевищать їх обсяг на початку сезону на 6 млн. тонн.
У той час, як запаси пшениці і рису будуть достатніми, запаси фуражних зернових, зокрема кукурудзи, залишатимуться на низькому рівні.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"