Боргові страхи знову охопили ринки
Боргові проблеми розвинених країн не дають інвесторам зітхнути спокійно.
Знову посилилися страхи щодо платоспроможності Греції та інших країн єврозони, на американському ринку інвестори позбуваються казначейських векселів, які закінчуються у серпні, через страх, що вони не будуть оплачені, пише газета "Ведомости".
Проблеми Греції не вирішені з прийняттям минулого тижня плану допомоги країні, в якому приватні кредитори погодилися на реструктуризацію грецьких держоблігацій, в якій вони втратять 21% від номіналу, вважають представники рейтингових агентств.
МВФ може не надати Греції стільки грошей, скільки очікувалося, - проти цього виступають країни, що розвиваються.
Кіпр може опинитися в числі периферійних європейських країн, на які пошириться криза.
Раніше Standard & Poor's знизило рейтинг Греції з "ССС" до "СС" із "негативним" прогнозом, попередивши, що угода з приватними інвесторами про продовження термінів погашення і зниження процентних ставок щодо низки облігацій буде розглядатися як вибірковий дефолт.
А у середу директор глобального відділу суверенних рейтингів S&P Девід Бірз заявив, що Греції, очевидно, доведеться ще раз реструктурувати борг протягом найближчих двох років.
В результаті нинішньої реструктуризації співвідношення держборгу до ВВП скоротиться лише приблизно до 130%, при цьому перспективи зростання економіки залишаються невизначеними.
У понеділок Moody's Investors Service знизило рейтинг Греції з "Саа1" до "Са". У обох агентств рейтинг тепер зперебуває на передостанньому рівні від дефолтного.
Криза може захопити нові країни.
27 липня Moody's знизило рейтинг Кіпру з "A2" до "Baa1" із негативним прогнозом.
Економіка країни опинилася у важкому становищі після вибухів 11 липня на електростанції "Васілікос", яка виробляє 60% потужності країни, через "все більш неспокійний політичний клімату" і "беззахисність кіпрських банків перед макроекономічними стресами і дефолтом за грецькими держоблігаціями", заявили експерти Moody's.
"Щоб уникнути гіршого, включаючи звернення за зовнішньою фінансовою допомогою, потрібні термінові, екстрені заходи", - заявив у середу керуючий центробанком Кіпру Атанасіос Орфанідес.
А у четвер всі міністри уряду подали президенту заяви про відставку.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"