Депутати готують для Фірташа головне газотурбінне підприємство країни?
Депутати пропонують Верховній раді приватизувати стратегічне газотурбінне підприємство "Зоря-Машпроект".
Відповідний законопроект 1 червня 2011 року зареєстрували депутати Іван Сідельник та Валерій Камчатний, пише газета "Дело".
Депутат Камчатний відмовився розповісти про мотиви такої законодавчої ініціативи, зазначається в повідомленні.
"Ініціатор законопроекту Сідельник, краще в нього запитати. Я не готовий коментувати", - сказав депутат.
Сідельник здивувався, що Камчатний відхрестився від документа.
"Камчатний там перший стоїть. Це він, напевно, хоче на мене спихнути. Це наш спільний законопроект", - зазначив парламентар.
Депутат також додав, що законопроект спрямований на те щоб зберегти підприємства, якими не займається держава.
"Там не тільки це підприємство. Там і об'єкти спиртової промисловості, Сумська державна біофабрика. Мова йде про об'єкти, які стоять і держава ними не займається", - наголосив Сідельник.
У свою чергу депутат Сергій Терьохін допустив, що в підприємстві зацікавлений бізнеcмен Дмитро Фірташ.
"Коли в будь-якому проекті говориться, що держвласність повинна бути акціонована, але ні в якому разі не приватизована, за цим стоїть історія титанової галузі, в якій стоїть прізвище Фірташ", - сказав депутат.
Інший парламентар також заявив, що в приватизації "Зорі-Машпроект" зацікавлений Фірташ, і російські підприємства військово-промислового комплексу.
Підприємство "Зоря-Машпроект"- відомий в світі розробник і виробник газотурбінного устаткування, монополіст на ринку СНД у сфері розробки та виробництва газових турбін для кораблів військового флоту.
Майже вся продукція заводу поставляється на експорт. Портфель замовлень 2011 року оцінюється більш ніж в 350 мільйонів доларів.
Як повідомлялося, у Верховній раді вже зараєстрований законопроект, що пропонує виключити із списку заборонених до приватизації об'єктів титанові підприємства, якими цікавиться Фірташ.
Окрім цього, в парламенті зареєстрований законопроект уряду №8723, який також пропонує суттєво скоротити перелік підприємств, заборонених до приватизації. Серед таких, зокрема, підприємства авіації, спиртової галузі та портові об'єкти.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"