Уряд долучив держбанки до національної системи
Кабінет міністрів своїм рішенням долучив до Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) два державні банки - Державний ощадний банк (Ощадбанк) та Державний експортно-імпортний банк (Укрексімбанк).
Відповідні договори держбанки уклали наприкінці травня, пише газета "Экономические известия" із посиланням на прес-службу Нацбанку.
НМСЕП стартувала в режимі промислової експлуатації наприкінці 2004 року.
Тоді був запущений пілотний проект системи, а постанова НБУ про створення НСМЕП датується ще 2000 роком.
Як наголошується на офіційному сайті асоціації "Український союз учасників НСМЕП", система була створена з метою розробки та запровадження в Україні "відносно дешевої, надійно захищеної автоматизованої системи безготівкових розрахунків, яка розрахована на роботу в режимі off-line".
"Нині членами (учасниками) системи є 66 установ, з них: 59 банків (включаючи Національний банк України) і сім небанківських установ. У НСМЕП беруть участь як державні банки, так і комерційні. За останній місяць оформили членство ще чотири банки, у тому числі Ощадбанк та Державний експортно-імпортний банк", - повідомили в Нацбанку, коментуючи приєднання держбанків.
У Національному банку вважають, що створення НСМЕП перебуває на завершальній стадії побудови системи електронних платежів в Україні.
"Враховуючи світовий досвід, у нас повинно бути емітовано не менше 10 млн. платіжних карт, функціонувати - не менше 100 тис. точок обслуговування (платіжних терміналів у торгівлі, на транспорті, у сфері послуг, банківських терміналів та банкоматів в банках)", - відзначає регулятор.
Станом на 2 червня 2011 року, згідно з інформацією Головного процесингового центру НСМЕП, за 10 років діяльності системи випущено всього 2,99 млн. карток та встановлено 5,98 тис. терміналів.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"