Європейці розкажуть, як Україна боролася з корупцією
Україна дала згоду Групі держав Ради Європи проти корупції - GRECO на оприлюднення звіту про стан виконання Україною антикорупційних рекомендацій.
Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович за підсумками засідання уряду в середу, 29 червня, передає "Інтерфакс-Україна".
За словами міністра, такий дозвіл надається згідно з правилами та практикою GRECO щодо оприлюднення державами звітів щодо виконання антикорупційних рекомендацій.
Під час урядового засідання Кабінет міністрів ухвалив відповідне протокольне рішення.
Лавринович розповів, що після надання доступу до звіту GRECO, документ буде перекладено українською мовою і опубліковано на сайті Міністерства юстиції України.
Такий крок сприятиме забезпеченню прозорості у діяльності президента і уряду, вважає міністр.
Він нагадав, що про виконання рекомендацій GRECO Україна відзвітувала у травні 2009 року.
Групою було відзначено, що виконаними вважаються 8 антикорупційних рекомендацій, 17 - виконано частково.
У зв'язку з цим, Україні було запропоновано у січні 2011 року підготувати інформацію про хід реалізації саме тих рекомендацій GRECO, які вважалися виконаними частково.
Додатковий звіт про стан виконання зазначених рекомендацій України було затверджено на 51-му пленарному засіданні цієї організації, яке відбулося у травні 2011 року.
Україна приєдналась до Групи держав Ради Європи проти корупції 1 січня 2006 року, погодившись на оцінку Групою імплементації у національне законодавство положень Кримінальної та Цивільної конвенцій Ради Європи проти корупції, Керівних принципів боротьби з корупцією Ради Європи, прийнятих у рамках виконання Програми дій проти корупції, схваленої Радою Європи.
Перші два раунди оцінки України було проведено у 2006 році, а у березні 2007 року за їх результатами затверджено звіт із 25 рекомендацій GRECO.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"