Українці надають перевагу гривні та долару
Населення України віддає перевагу розміщувати в банках гроші в національній валюті.
Причому за перші п'ять місяців 2011 року ці переваги лише посилилися.
Про це свідчать статистичні дані, опубліковані НБУ, повідомляє "Дело".
Так, на початок червня 2011 року частка коштів домогосподарств в українських банках, деномінованих у гривні, становила 52,4%.
Це на 0,4 процентного пункту більше, ніж на початок року. В абсолютних значеннях обсяг гривневих коштів домогосподарств на рахунках банків за січень-травень виріс на 11,9 мільярда гривень.
Другою за популярністю валютою серед населення Україна є долар. Частка коштів "зеленого" у загальній банківської скарбничці становить 34,6%, тоді як на початок 2011-го цей показник становив 34,9%.
Незважаючи на зниження питомої ваги, обсяг доларової портфеля банків за перші п'ять місяців цього року зріс на 6,2 мільярда гривень. Це пояснюється істотним зростанням загального роздрібного депозитного портфеля фінустанов - на 20,2 мільярда гривень.
Частка єдиної європейської валюти в банківських депозитах, залучених від домогосподарств, на 1 червня становить 12,1%.
В абсолютних значеннях спостерігався ріст портфеля - на 1,3 мільярда гривень.
На інші валюти припадає 0,9% вкладень домогосподарств в українські банки.
В цілому до початку червня обсяг коштів домогосподарств в українських банках становив 295,3 мільярда гривен, що на 7,3%, або на 20,2 мільярда гривень більше, ніж на початок 2011 року.
На початок 2011 року банківська система Україна обслуговувала 166,3 мільйона рахунків, причому 97,8% з них були відкриті фізичними особами.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"