Нацбанк змінив нормативи обов'язкового резервування
Національний банк України вирішив змінити нормативи обов'язкового резервування, прагнучи, серед іншого, стимулювати збільшення термінів залучення валютних депозитів.
Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку від 16 червня 2011 року, яка набирає чинності з 1 липня 2011 року, повідомляє регулятор у листі до учасників ринку.
Згідно з документом, норматив резервування за коштами вкладів до запитання і коштів на поточних рахунках в іноземній валюті підвищується з 7% до 8%.
Водночас НБУ вводить норматив резервування за короткостроковими депозитами в інвалюті на рівні 6% і за довгостроковими вкладами в інвалюті на рівні 2%, тоді як діючі правила передбачають єдиний норматив для строкових коштів в інвалюті на рівні 4%.
Норматив обов'язкового резервування за терміновими депозитами і вкладами до запитання у гривні зберігається на рівні 0%.
НБУ також зберіг норматив резервування за коштами в інвалюті, які залучаються банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів на рівні 2%, а також ввів норматив резервування по гривневих залученнях з цих же джерел на нульовому рівні.
Крім того, НБУ скоротив можливості банків щодо зарахування до обов'язкових резервів цільових облігацій внутрішньої державної позики, випущених для фінансування підготовки і проведення чемпіонату з футбол у Євро-2012: якщо раніше дозволялося зараховувати такі облігації для покриття обов'язкових резервів у розмірі 100% від їх номінальної вартості, то з 1 липня - лише 50%.
Також Нацбанк передбачив, що банки зможуть звертатися до НБУ за операціями прямого РЕПО не частіше одного разу на тиждень, але після завершення дії всіх попередніх договорів і виконання зобов'язань за ним.
У постанові вказується, що зміни були затверджені, зокрема, через неузгодженість спостерігається цінової динаміки з урядовими прогнозними показниками інфляції на 2011 рік.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"