Янукович наказав цього тижня прийняти пенсійну реформу - ЗМІ
Президент Віктор Янукович через свого представника у парламенті Юрія Мірошниченка вимагає від парламенту розглянути на цьому тижні законопроекти №7455 "Про законодавче забезпечення реформування пенсійної системи" і №7562 "Про гарантії держави виконання рішень суду".
Про це повідомляють джерела DT.UA.
Доопрацьований урядом законопроект про пенсійну реформу, як і раніше містить безліч непопулярних норм.
Зокрема, норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців щороку протягом 10 років.
Окрім того, так само планується збільшити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків - з 25 до 35 років.
Не змінилися пропозиції щодо збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців - 62 роки.
Проте цей вік буде максимальним і продовжити перебування на держслужбі з 2013 року вже буде не можна.
Як і раніше пропонується збільшити необхідну вислугу для військовослужбовців - з 20 до 25 років.
Що стосується законопроекту №7562, то він, як зазначалося не відповідає своїй назві і передбачає фактичне скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян, дозволяє Кабміну приватизувати об'єкти, раніше заборонені до приватизації і багато іншого.
Зокрема, законопроект передбачає внесення змін до 17 діючих законів.
При цьому зміни лише до чотирьох законів мають відношення до предмета законопроекту - забезпечення виконання судових рішень.
Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною hадою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції Україні.
При цьому в законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави.
Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян соціальної допомоги, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає грошей.
Також, законопроектом пропонується внести зміни до статті 7 закону "Про трубопровідний транспорт".
Ця стаття в її нинішній редакції забороняє реорганізацію та приватизацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту (МТТ), а також забороняє відчуження і будь-які маніпуляції з основними фондами та акціями державних підприємств МТТ, НАК "Нафтогаз", дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ.
Заропонованими змінами передбачається наділити Кабінет міністрів повноваженнями визначати перелік підприємств, на які поширюється дія статті 7 закону "Про трубопровідний транспорт".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"