Експерт: Росія "видавлює" українських нафтопереробників із ринку

Вівторок, 24 травня 2011, 09:02

"Видавлювання" українських нафтопереробників із ринку є частиною стратегії Росії зі зміцнення своєї нафтопереробки і знищення української.

Таку думку висловив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко у коментарі агентству УНІАН.

"І ми вже бачимо перші результати цієї стратегії - половину нафти, що видобувається в Росії, Росія переробляє на своїх НПЗ, знижуючи експорт сировини. У результаті російські й білоруські НПЗ заробляють значно більше, ніж українські, і можуть дозволити собі демпінгувати для завоювання ринку", - зазначив експерт.

При цьому він додав, що "те, що відбувається сьогодні з нашими заводами, а саме рекордне зниження обсягів переробки, - це результат того, що імпортери мають переваги порівняно з нашими виробниками, яких держава мала захистити".

Реклама:

"Кожна держава дбає про галузі економіки, які працюють в цій країні. Про нафтопереробку п'ять років ніхто не дбав. У результаті імпортери одержали вигідніші умови. У результаті у нас працюють лише два з шістьох заводів. Хоч як сумно, ми просто знищили свою переробку", - заявив Сіренко.

Експерт нагадав, що 17 лютого своєю ухвалою Окружний адміністративний суд Києва відкрив виробництво за позовом Асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів".

Асоціація вимагає скасувати рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі про початок спеціального розслідування щодо зростання імпорту нафтопродуктів до України.

"Суд повинен захистити українських виробників нафтопродуктів, багатотисячні колективи НПЗ від спроби добитися їх зупинки і масштабної кампанії з їх повного знищення. Інакше в державі почнеться повний бардак на нафторинку - про стабільність можна буде забути", - додав Сіренко.

Як повідомлялося, 24 січня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про початок спеціального розслідування щодо збільшення обсягів імпорту нафтопродуктів до України, результатом якого може стати введення мит на паливо.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!