Аграрії просять Януковича ветувати мита на експорт зерна

Понеділок, 23 травня 2011, 15:28

Аграрії закликають президента Віктора Януковича ветувати закон, що передбачає введення мит на експорт зерна.

Нагадаємо, парламент 19 травня прийняв законопроект "Про зміни до Податкового кодексу та утвердження ставок експортних мит на деякі види зернових", згідно з яким до 1 січня 2012 року в Україну встановлюються ставки мита на вивіз пшениці і суміші пшениці і жита в 9%, але не менше 17 євро / тонна, ячменю - 14%, але не менше 23 євро / тонна, кукурудзи - 12%, але не менше 20 євро / тонна.

Законопроект був прийнятий у другому читанні і зараз спрямований на підпис президентові.

У направленому на ім'я глави держави зверненні, повідомляє "Дело", громадські професійні організації АПК просять ветувати цей законопроект.

Звернення підписали голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Міркевич, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченкоі і голова Української зернової асоціації Володимир Клименко.

Реклама:

У зверненні вказується, що через зниження закупівельних цін на розмір мита, збитки сільгоспвиробників складуть більше 6 мільярдів гривень.

Паралельно на цінах негативно позначиться скасування ПДВ при експорті зерна - ця норма Податкового кодексу починає діяти з наступного маркетингового року - з 1 липня 2011.

Втрата зернотрейдерами відшкодування ПДВ відмінусує від закупівельної ціни ще 20%, а в цілому по галузі це виллється в 12 мільярдів гривень втрат.

Упевненості активістам додає те, що недавно Віктор Янукович вже ветував одіозний законопроект про продаж квот на експорт зерна на аукціонах, який також загрожував зниженням закупівельних цін.

Однак на цей раз такий сценарій, швидше за все, не пройде. Президент неодноразово висловлював своє схвалення механізму введення експортних мит і обіцяв підписати такий закон після прийняття парламентом.

Крім того, не варто забувати, що ще на етапі проходження цей законопроект мав позначку "Визначено президентом як невідкладний".

Тож селянам потрібно готуватися до наслідків дії мит на експорт - зниження цін.

При цьому як пояснюють учасники ринку, швидше за все мита введені безстроково, а дата 1 січня 2012 встановлена ​​як рубіжна лише для перегляду і коректувань ставок.

Нинішній рівень ставок мит, закріплений у законі, учасники ринку вже охарактеризували як "загороджувальні".

Крім того, поки залишається незрозумілим механізм їх стягнення.

У кінцевому підсумку рівень запропонованих аграріям цін буде залежати від бази - вартості зерна на світовому ринку.

Однак, навіть якщо рівень цін буде об'єктивно низьким, аграрії будуть змушені продавати зерно, враховуючи затоварення ринку і необхідність звільнити місце для зберігання майбутнього урожай, який почне надходити на ринок уже через місяць.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!