Поляки "вибили" "Укрнафтобуріння" з Сахалінського родовища
18 травня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов ЗАТ "Девон" до Міністерства екології та природних ресурсів і Госгеологіі, скасувавши наказ про видачу ЗАТ ДК "Укрнафтобуріння" дозволу на видобуток нафти і газу на Сахалінському родовищі в Харківській області.
Госгеологію зобов'язали анулювати дозвіл, розповів керуючий партнер адвокатської фірми "Ілляшев і партнери" Михайло Ілляшев, пише "Комерсант-Україна".
За його словами, суд взяв до уваги, що "Укрнафтобуріння" отримало спецдозвіл без аукціону, крім того, не були проведені передбачені законодавством попередні геологорозвідувальні роботи.
А комісія Міненерго з питання розробки надр в 2010 році зробила висновок, що на даному етапі промислова розробка родовища неможлива, оскільки потрібно провести його попереднє геологічне вивчення.
Суперечки за право розробляти Сахалінське родовище, запаси якого становлять 15 мільярдів кубометрів газу, 1,7 мільйона тонн газоконденсату і 1,7 мільйона тонн нафти, ведуться останні кілька років.
У 2004 році Держкомітет природних ресурсів позбавив відповідної ліцензії тодішнього партнера компанії "Девон" - 38,6% акцій належить польській PGNiG - ДК "Полтаванафтогазгеологія" - і передав її ЗАТ "Укрнафтобуріння".
4 березня 2009 Кабмін доручив Мінприроди видати ліцензію НАК "Нафтогаз Україна". Однак у січні 2010 року на підставі рішення Окружного адміністративного суду Києва від 8 грудня 2009 року міністерство надало "Укрнафтобуріння" спеціальний дозвіл на промислову розробку родовища.
А 26 березня 2010 року Кабмін скасував рішення про видачу "Нафтогазу" спеціального дозволу на користування надрами.
Повернення родовища "Девону" дозволить виконати міжнародні зобов'язання України і покаже, що країна захищає інтереси іноземних інвесторів.
Як повідомлялось, це питання обговорювалося під час недавньої зустрічі президентів Польщі та Україні Броніслава Коморовського та Віктора Януковича у Києві.
Мова йшла про постачання палива в прикордонні області Польщі, здійснення яких можливе лише з території України. Паливо не надходить у регіон з 2009 року.
Раніше про плани відновити постачання газу до Польщі заявляли в Міненерго.
Вчора високопоставлене джерело в міністерстві повідомило, що, якщо апеляційний суд прийме рішення про скасування ліцензії, вона вже до кінця року може бути виставлена на повторний конкурс.
Основними претендентами на ліцензію у міністерстві вважають "Девон" і НАК "Нафтогаз України".
Гендиректор "Укрнафтобуріння" Олег Канівець вчора заявив, що його компанія оскаржить рішення в апеляційній інстанції.
"Суд не досліджував цілий ряд фактів і заперечень з нашого боку. Головний наш аргумент полягав у тому, що спецдозвіл нам повернув суд, і тому ніякий конкурс не повинен був проводитися", - пояснив Канівець.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"