Податкова обіцяє не плутати реальний бізнес з "конвертами"
Малий і середній бізнес не буде страждати від запровадження чергового інструменту детінізації економіки - скоорієнтованої системи моніторингу платників.
Про це в рамках інтернет-конференції розповів заступник голови Державної податкової служби Олександр Клименко, передає "ЛІГАБізнесінформ".
"Дійсно, під час тестування спеціалізованого софту виявилося, що малий і середній бізнес має статистичні критерії, дещо подібні до тих, за якими ми відносимо підприємства до групи ризику - маленька кількість працюючих, низька вартість основних фондів, невеликий статутний фонд тощо. З часом ми знайшли додаткові параметри, які у "конвертів" і реально працюючих підприємств відрізняються", - зазначив Клименко.
За його словами, для малих підприємців, які працюють у правовому полі, приводів для занепокоєння немає.
"Ми розробили метод "нечітких множин", завдяки якому майже зі стовідсотковою точністю можемо відрізнити реально працюючий суб'єкт господарювання від "транзиту" або "податкової ями". Кількість помилок при визначенні платника близька до нуля", - сказав він.
Згідно з даними звіту аналітиків СБУ, у 2010 році близько 60 мільярдів гривень вийшло в тіньовий обіг через "конвертаційні центри".
При цьому послуги таких "конвертів" подорожчали за минулий рік у 2-3 рази - до 15% від обсягу переведення в готівку.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"