Кияни уже відчули, що "Київенерго" не розрахувалася з боргами
Незважаючи на те, що опалювальний сезон традиційно закінчується 15 квітня, у квартирах киян вже холонуть батареї, а з крана тече ледве тепла вода.
Причина - скорочення обсягів поставок газу.
Першими на собі це відчули жителі Лівого берега, пише "Комсомольська правда".
Однак, якщо ледве теплі батареї терпіти можна, то "літня" вода з гарячого крана приносить чимало незручностей.
У "Київенерго" кажуть, що зараз температура теплоносія з ТЕЦ-6 становить 53 градуси, хоча за нормами має бути 65 градусів.
У департаменті корпоративних комунікацій енергокомпанії пояснили, що при необхідному обсязі близько 120 тисяч кубометрів газу на годину, компанія одержує майже на 40% менше, тому технічно не в змозі витримувати необхідну температуру.
Однак, як відомо, 16 квітня газ столиці можуть взагалі відключити через борги в 1,75 мільярда.
"Київенерго" у свою чергу каже, що сплатити борг не в змозі через необґрунтовані тарифи на компослуги.
Тим часом в Київраді кажуть "що "Газ України" таки може "прикрутити газ".
"У "Київенерго" є тверді договори з "Газом України" по споживанню й строках розрахунку. Їх потрібно дотримуватися. Вирішувати, чи допомагати компанії гасити борги повинні в мерії, ми у свою чергу закладали в бюджеті на цей рік невеликі суми для компенсації різниці в тарифах, але їх недостатньо", - сказав голова комісії Київради з питань ЖКГ Юрій Бондар.
Водночас, депутат висловив переконання, що повністю ТЕЦ-6 від газу не відключать, адже повторний запуск - дуже тривалий процес.
Як відомо, чиновники Київської адміністрації заявляли, що будуть жорстко контролювати питання якості компослуг.
Також голова КМДА Олександр Попов підписав телеграму головам районних адміністрацій із вимогою провести автоматичний перерахунок тарифу на тепло усім будинкам, які обслуговуються ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 і які залишись взимку без тепла через відключення газу.
А начальник Управління цінової політики КМДА Василь Яструбинський пообіцяв, що Київська адміністрація своїм розпорядженням зобов'яже столичні ЖЕКи робити перерахунок тарифів, а за невиконання вказівки мерії каратиме ЖЕКи подвійними штрафами.
Водночас журналіст "Української правди. Київ" пише, що домогтися перерахунку тарифу за неякісно надані послуги можливо.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"