Колесніков обіцяє не економити на дорогах і обійтися без подорожчання
Кабінет міністрів скоротив прогнозовану вартість підготовки об'єктів до Євро-2012, бо багато чого не встигають побудувати.
Про це сказав віце-прем'єр - міністр інфраструктури Борис Колесніков в інтерв'ю ICTV, відповідаючи на запитання, чому Кабмін скоротив прогнозовану вартість підготовки об'єктів до Євро майже на чверть, тоді як загальна вартість їх будівництва зростає.
"Тому що багато речей просто не встигаємо зробити", - сказав він.
"І тоді програма складалася... у програму включені приватні інвестиції. Треба було їх хоча б структурувати: де державні вкладення, де приватні", - додав Колесніков.
"Що стосується вартості об'єктів - це улюблена пісня опозиції. Опозиція - це вчорашній уряд. Ми не отримали у березні минулого року жодного комплектного проекту кошторисної документації й жодного проекту з Євро-2012", - заявив віце-прем'єр.
Він зазначив, що за українськими законами "так звані титули затверджуються на Кабмін тільки на те, на що є проекти".
"Тому ні про яке подорожчання мови бути не може", - заявив Колесніков.
"Але мені подобається варіант Польщі, яка провела глибоку експертизу. Спочатку повністю підготували проект варшавського стадіону, оголосили суму - 635 мільйонів доларів, намагаються в неї вкластися. Хоча цей стадіон на 15-16 тисяч менший, ніж Олімпійський (в Україні). А сума на 60-70 мільйонів вища", - зазначив він.
Колесніков також спростував припущення, що Україна, насамперед, зекономить на будівництві доріг при підготовці до Євро-2012.
"Ми не зекономимо на дорогах. Я взагалі прихильник того, щоб будувати доріг менше, але високої якості. Не те щоб менше, на скільки є грошей. Тому що скупий двічі платить", - сказав він.
"Побудуємо як в аеропортах. Ми запросили американських технологів. Ми запросили директора одного з найуспішніших аеропортів останнього десятиріччя Абу-Дабі. І ось зараз він оформляє підготовку до "Євро-2012". Він за громадянством американець", - сказав Колесніков.
"Так ми будемо діяти й в автомобільних дорогах. Ми зробимо незалежну експертизу. На нашу думку, німецькі інженери - одні з найкращих у дорожньому будівництві. Тому ми запросимо вже не пізніше липня німецьке агентство, яке буде інспектувати не готову дорогу, а процеси будівництва доріг", - повідомив він.
Колесніков зазначив, що нову дорогу 1-ї категорії з Краковця до Львова не встигали побудувати ні Україна, ні Польща, тому ухвалили тимчасове рішення: "Модернізувати дорогу від Краковця до Львова - і після Євро приступити до будівництва дороги 1-ї категорії".
За його словами, будівництво сучасної трансукраїнської магістралі від Краковця до Успенки Донецької області "займе 3-4 роки" - і тоді Україну можна буде проїхати за 13-14 годин.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"