Майбутню приватизацію шахт поділили на чотири

Субота, 23 квітня 2011, 10:37

Модернізація вугільної галузі країни буде проводитись у кілька етапів.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко у п'ятницю на нараді з проблем вугільної промисловості Луганської області, повідомляє агентство УНІАН.

"Модернізація вугільної галузі відбудеться у кілька етапів", - сказав міністр.

За його словами, програма модернізації передбачає нарощування обсягів видобутку вугілля як основи енергетичної безпеки країни.

Реклама:

"У рамках затвердженої програми з модернізації вугільної галузі сьогодні важливе значення має нарощування обсягів видобутку вугілля поряд зі зниженням його собівартості. Вугілля - це основа енергетичної безпеки. Однак, сьогодні збитки окремих вугільних підприємств Луганщини, що перебувають у державній власності, за 2010 рік становили 1,4 млрд. гривень", - сказав Бойко.

"Ситуація така, що гроші на розвиток шахт із держбюджету надходять, а от результатів ефективної роботи - немає. Багато керівників виявляють у цьому питанні непрофесійну повільність, за яку доведеться відповідати. Сьогодні я про це чітко заявив", - наголосив він.

Також міністр зазначив, що при розробці напрямів приватизації в галузі фахівці міністерства відійшли від шаблонного підходу.

Вугільні підприємства були розділені за чотирма напрямами.

До першого належать підприємства, які можуть бути приватизовані без державної підтримки.

До другого - підприємства, які існують при спільній державній і приватній підтримці (державно-приватне партнерство).

До третього напряму належать вугільні підприємства, якими займається тільки держава, а четвертий напрям об`єднав підприємства, що підлягають закриттю.

При цьому Бойко запевнив, що працівники закритих шахт будуть працевлаштовані на нових перспективних підприємствах.

"Основне завдання - збудувати таку економічну модель, при якій вугільні підприємства зможуть існувати без бюджетного забезпечення", - заявив він.

Особливу увагу міністр звернув на ефективність менеджменту вугільних державних підприємств.

"Є приклади, коли при одному і тому ж рівні державної підтримки результат роботи був абсолютно різним", - зазначив Бойко.

У зв`язку з цим він повідомив, що буде проведений аналіз роботи керівників підприємств і зроблені відповідні висновки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: