Все більше українців вважають "харківські угоди" невигідними - опитування
Кількість українців, які вважають "харківські угоди" більш вигідними економічно для Росії, у порівнянні з квітнем 2010 року збільшилася на 15%.
При цьому втричі скоротилося число тих, хто вважає їх більш вигідними для України.
Такі дані випливають з чергової хвилі досліджень громадської думки населення з актуальних питань українсько-російських відносин і річниці підписання "харківських угод", які були проведені з 20 по 31 березня 2011 року компанія Research & Branding Group, повідомляє "Інтерфакс".
Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим.
Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання, статтю і віком.
Обсяг вибіркової сукупності становив 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.
У цілому на сьогоднішній день відношення українців до підписання в 2010 році у Харкові угод неоднозначне: 38% опитаних ставляться до цього в цілому позитивно, тоді як 31%-дотримується протилежної точки зору.
У регіональному розрізі найбільш позитивно до підписання "харківських угод" відносяться більше половини жителів Південного Сходу, тоді як негативне ставлення до цього переважає у 52% мешканців Західної України.
40% українців оцінюють характер підписаних рік тому угод як переважно поступки з боку України, тоді як 30% опитаних оцінюють їх як взаємовигідні для обох сторін.
Взаємовигідними "харківські угоди" вважають переважно жителі Південного Сходу України - 42%, тоді як сприйняття їх як поступок з боку України переважає серед населення Заходу - 57% та Центру -40%.
Велика частина українців вважає, що політично - 44%, економічно - 44% і в цілому - 42% від підписаних рік тому "харківських угод" виграла Росія.
Через рік після підписання "харківських угод" на 11% скоротилося число українців, які вважають, що в цілому від підписаних угод виграли обидві сторони.
Дві третини українців - 66%, в цілому позитивно сприймають Росію - як братську країну - 28%, дружню державу - 25% і стратегічного партнера України - 13%.
Близько чверті респондентів - 23%, сприймають Росію як простого сусіда України.
21 квітня 2010 в Харкові президенти України та Росії - Віктор Янукович і Дмитро Медведєв - домовилися про продовження терміну перебування ЧФ РФ в Криму на 25 років.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"