Нацбанку дозволять не викуповувати "рекапіталізаційні" ОВДП за номіналом
МВФ домагається від України скасування законодавчої норми, яка вимагає від НБУ обов'язкової викупівлі Нацбанком "рекапіталізаційних" ОВДП за їхньою номінальною вартістю.
Така вимога закріплена у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику, погодженому українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи у Києві у лютому, повідомляє DT.UA.
"З метою захисту незалежності Національного банку ми скасуємо закон, згідно з яким облігації, випущені з метою рекапіталізації банків, підлягають обов'язковій викупівлі НБУ за номінальною вартістю (попередній захід)", - такою є обіцянка уряду в проекті меморандуму.
Як повідомлялося, для збільшення статутних капіталів трьох рекапіталізованих державою банків (Укргазбанк, Родовід Банк і банк "Київ"), були випущені облігації внутрішньої державної позики на загальну суму близько 17,2 млрд. гривень, які і були внесені у статутні капітали банків.
Надалі Нацбанк мав викупити їх за номінальною вартістю.
Ця норма, затверджена антикризовим законом у листопаді 2008 року, повинна була припинити свою дію з початку 2011 року, нагадує видання.
Однак її чинність була відновлена грудневими законодавчими нововведеннями.
А оскільки існування цієї норми ставить під сумнів операційну незалежність НБУ, українська влада має її скасувати до моменту виділення наступного траншу, тобто, до кінця березня-середини квітня.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"