Для будівництва "Укриття" на ЧАЕС необхідно мільярд євро
Обсяг коштів, необхідних для будівництва нового безпечного конфайнмента "Укриття" над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, становить 990 мільйонів євро.
Про це повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження ЧАЕС Володимир Холоша на спільній з ЄБРР прес-конференції в Києві, передає УНІАН.
При цьому він зазначив, що оцінка вартості будівництва НБК, проведена в 90-х роках минулого століття, становила 768 мільйонів доларів.
Різницю в сумах Холоша пояснює інфляцією і подорожчанням матеріалів.
Також він нагадав, що для проведення робіт на Чорнобильській АЕС було створено два фонди: Чорнобильський фонд "Укриття", загальна місткість якого мала становити 1,54 мільярда євро, і Фонд "Рахунок ядерної безпеки", з якого, зокрема, планується фінансувати заходи з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, місткість якого має становити 255 мільйонів євро.
За словами Холоші, недофінансування коштів з першого фонду становить 600 мільйонів євро, з другого - 140 мільйонів євро. При цьому з обох фондів уже витрачено близько 500 мільйонів євро на завдання, пов'язані з чорнобильськими проектами.
Він повідомив, що для забезпечення наповнення вказаних вище фондів 19 квітня в Києві пройде зустріч донорів, які забезпечують фінансування чорнобильських проектів.
17 вересня 2007 року ДСП "Чорнобильська АЕС" і французький концерн Novarka підписали контракт на будівництво нового безпечного конфайнмента над об'єктом "Укриття" Чорнобильської АЕС.
Планувалося, що вартість робіт зі спорудження НБК за контрактом становитиме 505 мільйонів доларів, термін будівництва об'єкта - 5 років.
Концептуальний проект НБК у формі арки був розроблений консорціумом Bechtel-Battelle-EDF із залученням українського підрядчика - консорціуму "КСК" в 2003 році.
Проект отримав позитивний висновок "Укрінвестекспертизи" і був затверджений розпорядженням Кабінету міністрів у липні 2004 року.
Основні характеристики НБК: ширина арки - 257 м, висота - 108 м, довжина - 150 м. Проектний термін експлуатації - 100 років.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"