В проблемних банках залишать тимчасові адміністрації?
Верховна рада внесла зміни до закону "Про банки і банківську діяльність", дозволивши НБУ продовжувати термін дії тимчасових адміністрацій у системоутворюючих банках на 18 місяців.
Зараз - максимум на 12 місяців. Тимчасова адміністрація НБУ діє в банках "Надра", "Володимирський", "Столиця", "Родовід Банку", "СоцКом Банку" і Діалогбанку.
Джерело в НБУ розповіло, що регулятор розробив законопроект для продовження роботи адміністрації в "Надра Банку", де термін її повноважень закінчується 11 лютого, і "Родовід Банку" - 15 березня, пише "Комерсант-Україна".
Тому закон і був прийнятий настільки оперативно: 2 лютого внесено до Верховної ради, 3 лютого розглянуто на позачерговому засіданні профільного комітету, а прийнятий у цілому вже на наступний день - у п'ятницю 4 лютого.
Експерти не сумніваються, що НБУ скористається отриманим правом і продовжить роботу адміністрацій, оскільки Кабмін до цих пір не вирішив долю цих установ.
Джерело в НБУ відзначив, що експертно-аналітична рада при Кабміні вже 7 лютого обговорить долю проблемних установ. "Надра Банк" потребує докапіталізації на суму 7-10 млрд. гривень, а "Родовід Банк" - 5,8 млрд.
А джерело в банківському нагляді Нацбанку додало, що регулятор не має наміру міняти адміністраторів:
"Родовід Банком" останні 5 місяців керує Юрій Райтбург, а "Надра Банком" вже 2 роки - Валентина Жуковська.
Експертній раді запропонують обговорити варіант поліпшення платоспроможності банку "Надра" не шляхом вливання коштів Кабміну до його статутного капіталу, а за допомогою надання кредиту одним або кількома держбанками.
А інвестором може стати як власник Group DF Дмитро Фірташ, так і співвласник "Дельта Банку" Микола Лагун.
"Не тільки Фірташ скупив зовнішні борги банку, які він хоче конвертувати в статутний капітал, але і Лагун, - заявило джерело в банківських колах .- Вони приблизно навпіл володіють боргами".
Микола Лагун відмовився коментувати цю інформацію. "Лагун представляє інтереси Cargill, - сказало високопоставлене джерело в НБУ .- Тільки я не чув, щоб він збирався входити в банк як інвестор".
Інший банкір, близький до Лагуна, заявив, що бізнесмен зацікавлений лише в одержанні прибутку від Фірташа, але поки не домовився з ним про те, як буде проходити оздоровлення "Надра Банку".
Фінансисти сумніваються в необхідності державної підтримки проблемних банків за допомогою бюджетних ресурсів.
На покриття збитків "Родовід Банку" вже направлено понад 8 млрд. гривень, які не змогли відновити його платоспроможність, і минулого місяця установа перестала повертати депозити.
Перевірки Головного контрольно-ревізійного управління в 2010 році виявили фінансові порушення в банку на 22,6 млрд.
Зобов'язання "Надра Банку" перед фізособами за підсумками 2010 року становили 4,8 млрд. гривень, "Родовід Банку" - 3,9 млрд.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"