Азаров "загорівся" бажанням Тимошенко про НПЗ
Прем'єр Микола Азаров висловив зацікавленість в будівництві нового НПЗ для переробки легкої високоякісної нафти з Азербайджану.
"Зараз вже на рівні експертів опрацьовуються деякі спільні проекти. Мова йде про будівництво на Чорноморському узбережжі нового нафтопереробного комплексу з глибокої переробки азербайджанської та каспійської нафти", - сказав Азаров під час зустрічі з міністром закордонних справ Азербайджану Ельмаром Мамедьяровим.
Аналогічні заяви були візитною карткою Юлії Тимошенко, попередниці Азарова на прем'єрській посаді, пише видання "Экономические известия".
Представники її команди вели переговори як з азербайджанськими, так і з лівійськими партнерами про можливість реалізації спільного проекту: держкомпанії, що займають лідируючі позиції в нафтовому секторі цих країн, мають на меті розширення ринків збуту своєї сировини і хочуть отримати доступ до кінцевих споживачів в інших країнах.
Проте протести в Лівії відсувають перспективу розвитку співпраці Києва і Тріполі на невизначений термін.
Тому ініціатива Баку, що стосується розширення присутності в українському нафтогазовому секторі, через майже десять років має шанси перейти з політичної в практичну фазу реалізації.
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості попередньо підрахували, що обсяг інвестицій у будівництво НПЗ потужністю 8-12 млн. тонн на рік може скласти не менш 3 млрд. євро зі строком будівництва шість-вісім років.
Також для розгляду урядом готові проекти умов проведення тендера та інвестиційної угоди щодо будівництва нового НПЗ.
Згідно з цими документами, замовником реалізації проекту виступає НАК "Нафтогаз Україна".
Головний інвестор буде визначений за результатами спеціального конкурсу.
Згодом НАК повинна буде також провести тендер для визначення компанії - розробника ТЕО, з досвідом у даній сфері не менше п'яти років.
"Учасниками тендеру серед інвесторів можуть бути юридичні особи України або іншої країни, в тому числі - об'єднання юридичних осіб, створені в Україні чи за її межами. Тендер повинен проводитися за наявності не менше двох учасників", - йдеться в пропозиціях Міненерговугілля.
За умовами інвестугоди, "Нафтогаз" за підтримки Кабміну повинен сприяти виділенню земельної ділянки під будівництво нового НПЗ та автозаправних станцій, через які буде реалізовуватися продукція заводу, а також введенню пільг для здійснення проекту.
Нереалізовані нафтопродукти на українському ринку інвестор за письмовою угодою з замовником зможе експортувати.
Також інвестор зобов'язаний буде укласти з "Нафтогазом" договір про конфіденційність, завдяки якому інформація про особливості здійснення проекту з будівництва НПЗ і його роботі буде закритого характеру.
Якою буде остаточна редакція документів з будівництва нового НПЗ, вирішить уряд після розгляду і узгодження в профільних відомствах проектів інвестугоди та умов проведення тендеру.
Експерти ж як і раніше розходяться в думці, чи потрібен Україні новий НПЗ, коли в країні вже побудовано шість заводів, завантаженість яких з кожним роком знижується.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"