Світовий банк пояснив, чому може провалитися Пенсійна реформа в Україні
Реалізації пенсійної реформи в Україні має передувати збалансування бюджету Пенсійного фонду.
Таку думку висловив директор Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер, повідомляє агентство "УНІАН" із посиланням на прес-службу уряду.
За його словами, запровадження другого рівня пенсійної системи, в межах якого працюючі платять внески на персональні накопичувальні рахунки і з них надалі одержують пенсію пропорційно зробленим внескам, створить стимули для більш чесної звітності про зарплати і поліпшить дисципліну сплати внесків.
Це може стати реальністю, але лише за умови, що платники внесків будуть впевнені у тому, що їх накопиченням нічого не загрожує і вони інвестовані належним чином.
Це, у свою чергу, вимагає створення належних інституційних передумов і функціонуючих ринків капіталу.
Водночас, відзначив Райзер, досвід запровадження багаторівневих пенсійних систем у світі свідчить про існування значних ризиків, пов'язаних із передчасним запровадженням обов'язкових накопичувальних пенсійних схем.
"Утім, якою б не була перспектива наступного етапу пенсійної реформи, без перших кроків, спрямованих на збалансування бюджету Пенсійного фонду, жодна реформа не може бути успішною", - сказав він.
СБ відзначає, що сьогодні не існує альтернативи заходам, які пропонує уряд у сфері пенсійного забезпечення.
Вони закладають фундамент для пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії не лише нинішнім, а й майбутнім пенсіонерам.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"