У Азарова чекають на китайську гречку у березні
Україна розраховує на поставку 20 тис. тонн гречки з Китаю до кінця березня.
Про це повідомляє агентство "Українські новини" із посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства.
"За дорожною картою, гречка з КНР може бути поставлена в Україну до кінця березня поточного року", - сказано у повідомленні.
Переговори про поставки гречки ведуться також з іншими країнами, зокрема Нідерландами, Польщею.
Крім того, міністерство нагадує про підписання меморандуму із провідними вітчизняними підприємствами-виробниками гречаної крупи, відповідно до якого передбачено фіксацію оптово-відпускної ціни на рівні не вище ніж 12,6 гривні за кілограм.
Міністерство розраховує, що ці заходи дадуть змогу сформувати роздрібну ціну на гречку на рівні 13,9-14 гривень за кілограм.
За його даними, на початку лютого 2011 року оптово-відпускні ціни в середньому по Україні знизилися на 11% - з 12,15 до 10,82 гривні за кілограм, роздрібна ж ціна на гречану крупу в більшості торговельних мереж знизилася до 13,90-13,99 гривні за кілограм.
Міністерство повідомляє, що на 4 лютого фактичні обсяги гречки становлять 36,482 тис. тонн, у тому числі продовольчого зерна - 18,860 тис. тонн, насіння гречки - 17,622 тис. тонн.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів має намір скасувати ввізне мито і податок на додану вартість при імпорті гречаної крупи.
8 лютого уряд домовився з виробниками про фіксацію оптово-відпускних цін на гречану крупу.
Наприкінці січня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна має намір імпортувати 20 тис. тонн гречки для стабілізації ціни на цей продукт на внутрішньому ринку.
У січні ціни на гречану крупу в роздробі досягали 20 гривень за кілограм, у деяких торговельних мережах її не було.
Наприкінці листопада 2010 року Кабмін вніс гречку до переліку об'єктів державного цінового регулювання на період з 1 січня по 30 червня 2011 року.
У 2010 році сільськогосподарські підприємства зібрали 133,7 тис. тонн гречки, в 2009 році - 189 тис. тонн гречки.
Споживання гречки в Україні експерти оцінюють у 160 тис. тонн на рік.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"