"Нафтогаз" може заплатити ще одному газотрейдеру
"Нафтогаз" не вважає, що повинен сплатити 200 млн. доларів компенсації газотрейдеру Italia Ukraina Gas за рішенням Стокгольмського арбітражного суду.
Про те, що НАК "Нафтогаз Україна" готує апеляційне подання в Апеляційний суд Стокгольма в суперечці з італійським газотрейдером Italia Ukraina Gas, стало відомо з повідомлення монополії в п'ятницю на сайті вісника держзакупівель.
НАК вибрала для представлення її інтересів адвокатську компанію White & Case, яка представляла її інтереси в Стокгольмському арбітражі в суперечці з RosUkrEnergo, пише видання "Комерсант-Україна" .
Italia Ukraina Gas ще 24 січня 2008 року подала позов до Стокгольмського арбітражного суду з вимогою відшкодувати їй збитки від зриву поставок газу.
Контракт між НАК і газотрейдером передбачає щорічне постачання до Угорщини близько 1,3 млрд. кубометрів газу в 2004-2013 роках.
"Нафтогаз" з 2008 року не поставила компанії близько 1 млрд. кубометрів, і в грудні 2010 року суд постановив відшкодувати їй 200 млн. доларів збитків.
У "Нафтогазі" цю інформацію не коментують. Джерело в компанії повідомило, що апеляція буде подана до кінця поточного тижня.
Втім, за словами джерела видання в Міненергетики, враховуючи те, що перший позов програно, шанси виграти суд невеликі: "Ми подивимося, як ще можна вирішити цю проблему. Можливо, проведемо переговори про те, щоб поставити той обсяг газу, який повинні до 2013 року".
Це не перший випадок, коли "Нафтогаз" програє позов в Арбітражному суді Стокгольма.
На початку 2009 року компанія за розпорядженням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко вилучила з підземних сховищ країни 11 млрд. кубометрів газу, які нібито належали RUE.
Підставою для цього стало право вимоги з трейдера боргу в розмірі 1,7 млрд. долара, який "Нафтогазу" переуступив "Газпром".
Але відбір газу в рахунок боргу не був оформлений юридично між "Нафтогазом" і RUE.
Одночасно "Газпром" припинив продаж палива трейдеру, що унеможливило реалізацію контрактів у Європі.
Тим не менш до російської монополії RUE претензій не висувала, зате звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою стягнути 12,1 млрд. кубометрів з НАК.
У червні 2010 року суд підтримав трейдера, а в листопаді Верховний суд України підтвердив це рішення.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"