"Газпром" вважає виправданими 15 мільярдів в "Південний потік"
Вартість будівництва газопроводу "Південний потік", що оцінюється в 15 млрд. євро, виправдана, якщо згадати втрати "Газпрому" при транзитній кризі з Україні в розмірі 2 млрд. євро.
Таку думку висловив офіційний представник російського газового холдингу Сергій Купріянов, повідомляє УНІАН.
"За 20 днів січня 2008 року припинення постачань через Україну ми втратили 2 млрд. євро. Це ті гроші, які ми не одержали. Кажучи про те, дорого чи дешево, 15 чи не 15 млрд. євро за "Південний потік", треба розуміти, для чого ми це робимо. Ми робимо це для того, щоб таких проблем не було", - сказав він.
Він зазначив, що, незважаючи на те, що на даний час з Україною хороші відносини, не можна прогнозувати, якими вони будуть у подальшому.
"Це економічно обґрунтовано", - сказав Купріянов про будівництво "Південного потоку".
За даними на кінець листопада, вартість будівництва газопроводу "Південний потік", який передбачається прокласти з Росії до Європи по дну Чорного моря, орієнтовно складе близько 15,5 млрд. євро.
Президент Віктор Янукович вважає будівництво "Південного потоку" способом впливати на українську владу.
"Ми ведемо дуже непрості переговори, запропонувавши український проект модернізації української газотранспортної системи замість будівництва "Південного потоку".
На його переконання, якщо "Росія і Європейський Союз погодяться на український варіант модернізації української ГТС, "Південний потік" відпадає сам по собі".
Посол України при Європейському Союзі Костянтин Єлісеєв у бесіді з журналістами підкреслив, що Україна розглядає "Південний потік" виключно як політичний проект.
"Ми представили проект, який у 10 разів дешевше в порівнянні з "Південним потоком", - сказав Єлісеєв.
Проект "Південний потік" реалізується в цілях диверсифікації маршрутів постачань природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря до країн Південної і Центральної Європи.
Передбачається, що потужність "Південного потоку" нарощуватиметься поступово і досягне 63 млрд. кубометрів в рік.
Планується, що морська ділянка газопроводу пройде через дно Чорного моря до узбережжя Болгарії. Його загальна довжина складе близько 900 кілометрів, максимальна глибина - більше двох кілометрів.
Для реалізації сухопутної частини проекту за кордоном з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією були підписані міжурядові угоди.
Зведене ТЕО планується підготувати до лютого 2011 року. В якості терміну запуску газопроводу називався грудень 2015 року, проте в листопаді Міллер повідомив, що це може статися на чотири місяці раніше - в серпні 2015 року.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"