Держказначейство зароблятиме на депозитах

П'ятниця, 12 листопада 2010, 10:51

Уряд дозволив Держказначейству заробляти, розміщуючи вільні бюджетні кошти на депозитах у банках.

Одночасно Мінфін отримав право достроково викуповувати держоблігації з ринку за вигідною ціною для економії коштів на їх обслуговуванні, пише "Комерсант-Україна".

Кабмін 11 листопада опублікував прийняту напередодні постанову № 1024, якою затвердив порядок викупу Мінфіном у 2010 році ОВДП за рахунок тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунку (ЄКР) і розміщення коштів ЄКР на депозитах у банках.

Відповідно до документа рішення про покупку ОВДП і вкладення грошей ЄКР на депозити буде приймати міністр фінансів.

Реклама:

Після цього Мінфін на своєму сайті публікує повідомлення про проведення аукціону з купівлі ОВДП на біржах, з якими Мінфін укладе договори.

Організатори торгівлі повинні мати власний капітал розміром більше 40 млн. гривень - цьому критерію відповідає ПФТС.

Напередодні аукціону уряд встановлює ставку дохідності облігацій, нижче якої не буде викуповувати бонди, і має намір викуповувати спочатку заявки з найвищою ціною - фактично нижче номінальної вартості ОВДП.

Хороша ціна покупки облігацій та накопичення купонного доходу в період утримання ОВДП на балансі уряду дозволять держбюджету заощадити на обслуговуванні держборгу.

Якщо банк не зможе викупити ОВДП назад, Мінфін зможе перепродати їх або достроково погасити.

Банки для розміщення вільних грошей Мінфін відбере на конкурсній основі, при цьому в конкурсі зможе взяти участь навіть одна заявка.

Якщо буде кілька учасників, Мінфін задовольнить заявку за найвищою депозитної ставки.

Термін дії депозитних договорів повинен закінчуватися до 25 грудня, після чого гроші повинні бути повернуті до бюджету.

Короткострокове розміщення грошей здатне принести уряду додаткові доходи, а викуп ОВДП - заощадити витрати, якщо Мінфін зможе прогнозувати і контролювати динаміку бюджетного сальдо.

Зараз оперативні кошти Держказначейства знаходяться на окремому рахунку в НБУ, який не нараховує на них відсотки, так як не користується ними.

Коливання залишків на ЄКР істотні. Нацбанк повідомляв, що з початку жовтня з планки 8,8 млрд. гривень до кінця місяця обсяг коштів ЄКР впав до 2 млрд. гривень і лише в останній день місяця виріс до 5,8 млрд. гривень.

Це пояснюється тим, що основні податкові платежі надходять в кінці місяця.

Банкіри говорять, що вільні кошти уряду дозволять підвищувати короткострокову ліквідність банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: