Уряд відкриє ринок для імпортних харчів
Для запобігання подорожчання гречаної крупи, вершкового масла, картоплі, житнього борошна і згущеного молока Кабмін запропонував скасувати мито на імпорт цих товарів.
На сайті Верховної ради вчора був розміщений текст урядового законопроекту "Про внесення змін до закону "Про митний тариф" в якому пропонується скасувати 20% відсоткове мито на імпорт гречки та жита, а також 10% - на картоплю, вершкове масло і згущене молоко, пише видання "Комерсант-Україна".
За допомогою цього документа Кабінет міністрів розраховує зупинити зростання цін на важливі продукти харчування, пояснив начальник департаменту розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Анатолій Разгон.
"Українські виробники підвищили ціни настільки, що в Україні скоро стане вигідно ввозити продукцію навіть з Євросоюзу", - зазначив він. Мінагрополітики вже погодило законопроект без зауважень.
Відзначимо, що до вчорашнього дня уряд заявляв, що імпортувати гречку недоцільно.
Так, прем'єр-міністр Микола Азаров неодноразово говорив, що в Україні гречки достатньо, а зростання цін на неї викликане спекуляціями постачальників.
Тим часом учасники ринку пояснювали, що різке зростання цін пов'язане з дефіцитом крупи в країні. Зараз позиція Кабміну змінилася.
"У нинішньому маркетинговому році дефіцит гречки в України складе 50-60 тис. тонн" - йдеться у пояснювальній записці.
Пікова вартість гречки була в серпні - 13-15 гривень за кг проти 4-5 гривень того ж місяця минулого року.
Однак коли ажіотаж знизився, ціна впала - зараз гречка в роздробі коштує 11-12 гривень за кг.
У тексті документа також повідомляється, що в Україні існує загроза дефіциту жита.
У зв'язку з цим раніше Мінекономіки запропонувало встановити квоти на експорт жита і гречки по 1 тис. тонн до кінця року.
Дефіциту інших продуктів немає, відзначають учасники ринку. Ціни на них виросли через збільшення собівартості.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"