Світовий банк лякає Україну негараздами
Якщо зараз не почати реформи, в найближчі роки на Україну очікують часті економічні спади.
Про це ідеться у дослідженні Світового банку "Стратегічний вибір у відношенні прискорення та підтримки зростання в Україні", пише газета "Комерсант-Україна".
Його дані свідчать про те, що в останні десять років економіка України розвивалася без структурних реформ.
Через те, що в країні не проводилися реформи, під час світової економічної кризи в країні відбувся глибокий спад, зазначається у дослідженні.
Світовий банк закликає українську владу прискорити проведення реформ і прогнозує в іншому випадку нестабільний розвиток економіки з періодичними підйомами і спадами.
Експерти Світового банку попереджають, що закінчення кризи не дозволяє розраховувати на стабільне відновлення української економіки.
При збереженні існуючих дисбалансів рівень розвитку української економіки буде рости в кращому разі на 3-4% щорічно.
"Але за допомогою структурних перетворень можна добитися щорічного зростання на рівні 8%", - вважає старший економіст СБ Пабло Сааведра.
"Наші короткострокові рекомендації відповідають положенням меморандуму, підписаного Україною і МВФ. Хоча ми наполягаємо, і на важливості нефінансових реформ - зокрема, дерегуляції бізнесу. А також нагадуємо, що реформи потрібні Україні не лише в короткостроковій перспективі", - заявив глава представництва СБ в Україні Мартін Райзер.
У середньостроковій перспективі країні рекомендується покращити інвестиційний клімат, провести судову реформу і збільшити частку капітальних витрат у держбюджеті.
"Для нормального економічного зростання необхідний обсяг капітальних витрат на рівні 5-6% ВВП. В Україні цей показник до кризи був лише близько 2%", - пояснив Сааведра.
За його словами, збільшити витрати можна за рахунок оптимізації коштів, що направляються в соціальну сферу, а також зменшення витрат на державний апарат.
У СБ сподіваються, що досвід економічної кризи зробив українську владу більш відкритою до таких реформ.
Утім, представники правлячої коаліції багато рекомендацій СБ вважають зайвими, зазначає видання.
"Якщо б Україна не проводила власних реформ, такі рекомендації були б доречні. Але ми вже до кінця року запустимо власну програму економічних реформ, а оскільки вона передбачає масштабні зміни системи охорони здоров'я і пенсійної системи, зменшення обсягу відрахувань в соціальну сферу неможливо", - відзначає заступник голови комітету Верховної ради з питань економічної політики, депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков.
За його словами, реалізація пропонованих СБ реформ можлива лише після того, як будуть запущені урядові проекти.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"