Ринок компослуг стане ласою здобиччю для колекторів
За деякими оцінками, частка боргів, переданих підприємствами житлово-комунального господарства колекторським компаніям, в найближчі два роки може зрости в десять разів, пише тижневик "Комментарии".
"Сьогодні колекторські компанії працюють з менш ніж 1% боргів у сфері ЖКГ. Ми прогнозуємо, що в найближчі два-три роки цей показник суттєво зросте, досягнувши 5% за боргами строком 90 і більше днів і 20% за боргами строком 360 і більше днів", - розповіла виданню Марія Тугай, комерційний директор групи компаній еCall.
Видання пише, що колекторські компанії, які набили руку у вибиванні боргів з банківських позичальників, тепер активно рекламують себе комунальникам.
"Наприклад, ми пропонуємо комунальним підприємствам безкоштовний пробний період, протягом якого показуємо, наскільки ефективно працюють наші інструменти з повернення боргів", - говорить Тугай.
Колекторам дійсно є за що боротися - навіть нинішній розмір комунального боргу населення дозволить їм непогано заробити.
Враховуючи, що середня комісія колекторів при стягненні комунальних боргів коливається в діапазоні 15-25%, компанії в ідеалі могли б заробити на злісних неплатників від 1,7 до 2,7 млрд. гривень.
У той же час експерти відзначають, що збір боргів у сфері ЖКГ пов'язаний з чималими труднощами.
Процес ускладнює і відсутність у ЖЕКів елементарного програмного забезпечення для роботи з боржниками, і дуже убога інформація про неплатників.
Крім того, комунальні підприємства нерідко передають колекторам старі борги, вік яких складає від року до п'яти, а іноді й десяти років.
Все це відчутно знижує ефективність роботи колекторів по стягненню боргів.
Хоча експерти не виключають, що для уникнення виникнення соціальної напруженості комунальні підприємства навряд чи будуть доводити ситуацію до крайнощів.
Як відомо, за даними Держкомстату, до початку травня заборгованість населення за комунальні послуги склала 11,445 млрд. гривень.
І це при тому, що справно оплачується зараз приблизно 90% всіх рахунків.
Раніше повідомлялося, що відпускні ціни на природний газ для населення з 1 серпня зростуть на 50%.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"