Страховики сподіваються, що їх не проігнорують у Податковому кодексі
Страховики сподіваються, що при доопрацюванні Податкового кодексу будуть враховані пропозиції учасників ринку.
Про це на прес-конференції заявили представники об`єднань учасників страхового ринку, передає агентство УНІАН.
Так, пропозиції страховиків передбачають встановлення особливостей оподаткування не страхової діяльності, а саме страховика, як це передбачено частиною Кодексу, що стосується особливостей оподаткування суб`єктів господарювання.
При цьому учасники ринку пропонують у відповідних підпунктах встановити особливості визначення прибутку, доходів і витрат страховика, зокрема, врахувавши при їх обчисленні страхові резерви.
Крім того, страховики вважають за необхідне уточнити особливості оподаткування інвестиційного доходу компаній зі страхування життя.
Також учасники ринку пропонують встановити нормування надання податкових пільг страхувальникам за договорами добровільного медичного страхування.
"Ми запропонували нові норми: збільшити можливість для роботодавця віднесення на валові витрати коштів за довгостроковими договорами страхування життя з недержавного пенсійного забезпечення і добровільного медичного страхування до 40%, в існуючій редакції це до 15% фонду заробітної платні" - зазначила генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова.
При цьому вона пояснила, що передбачена певна диференціація - до 16% за довгостроковими договорами страхування життя, до 16% за недержавним пенсійним забезпеченням і до 8% за договорами добровільного медичного страхування.
Також Третьякова повідомила, що страховики підтримують пропозиції уряду у частині нульової ставки оподаткування довгострокових договорів страхування життя.
Крім того, учасники ринку дотримуються думки, що страхові виплати по ризику смерті не повинні оподатковуватися.
"Україна, напевно, одна з небагатьох країн світу, де виплата по смерті обкладається як спадок", - підкреслила експерт.
Крім цього страхові компанії виступають за збереження чинної системи оподаткування відособлених структурних підрозділів страховиків, а саме права нарахування і сплати консолідованого податку на прибуток.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"