Мінськ обіцяє розрахуватися з "Газпромом"

Понеділок, 21 червня 2010, 16:54

Білорусь планує протягом двох тижнів погасити борг перед "Газпромом".

Про це заявив перший віце-прем'єр білоруського уряду Володимир Семашко, повідомляє агентство "Интерфакс".

"Розрахується, може, не сьогодні, може, протягом двох тижнів знайдемо можливість, запозичимо, але розрахуємося", - сказав він.

На його думку, "процес йде в потрібному напрямку".

Реклама:

Семашко нагадав, що в понеділок уранці в "Газпромі" продовжилися переговори щодо газового питання.

"Сьогодні введено 15-відсоткове обмеження (на поставку газу до Білорусі), у той час як до цього нам загрожували 85-відсотковим обмеженням. 15% - це вже можна переживати й думати, як компенсувати", - сказав перший віце-прем'єр.

Крім того, за його словами, "в результаті переговорів з'явився певний протокол, з яким ми, може бути, не повністю згодні".

"Важливо, що російська сторона визнала, що існує борг перед білоруською стороною за транзит до 217 млн. доларів. Якщо нам заплатять 217 млн. доларів за транзит, ми готові заплатити 187 млн. доларів", - заявив Семашко.

"Ми завжди перед своїми колегами не приховували, що в Білорусі складно з валютою. Щоб вийти в режим реального часу і оплачувати, ми повинні запозичувати. Ми увійдемо в режим: вони розраховуються за транзит, ми - за газ", - сказав перший віце-прем'єр.

При цьому Семашко додав, що для білоруської сторони не принципово, хто першим сплатить борг.

Водночас, він сказав, що "ми не вийдемо з переговорів, ми будемо переконувати наших колег шукати компроміс".

Семашко пояснив, що ідеться про необхідність синхронного переходу Білорусі і Росії на рівнодоходні ціни, як це було обумовлено при укладанні домовленостей в 2006 році.

"Ми всі виходимо з того розуміння, що треба одномоментно вийти на принцип рівнодохідності цін", - сказав він.

У зв'язку з цим білоруський перший віце-прем'єр відзначив, що Росія не збирається до 2011 року переходити на рівнодоходні ціни.

"У Росії задана траєкторія виходу на рівнодоходні ціни до 2015 року. Раз так, ми говоримо, що це форс-мажорні обставини", - заявив Семашко.

"Нам не потрібні низькі ціни, нам потрібні близькі, порівнянні ціни, щоб наш МАЗ працював в однакових умовах з КамАЗом. Ми будемо виходити з цих позицій, у нас є інші аргументи, ми продовжимо переговорний процес, щоб переконати свого союзника - Росію, що треба переглянути умови договору 2006 року", - наголосив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!