Україна скорочує платіжний "мінус"
Дефіцит платіжного балансу України в січні-жовтні 2009 року склав 12,885 млрд. доларів, тоді як за аналогічний період 2008 року було зафіксовано його профіцит на рівні 2,29 млрд. доларів.
Про це ідеться у повідомленні НБУ з посиланням на попередні дані.
Згідно з повідомленням, дефіцит платіжного балансу країни у жовтні склав 691 млн. доларів, скоротившись з 1,345 млрд. доларів у вересні.
Профіцит поточного рахунку платіжного балансу, за даними НБУ, к жовтні склав 87 млн. доларів, тоді як у вересні його профіцит склав 62 млн. доларів.
Від'ємне сальдо поточного рахунку за підсумками десяти місяців склало 1,023 млрд. доларів, скоротившись з 11,085 млрд. доларів за аналогічний період 2008 року.
"Поточний рахунок в жовтні другий місяць поспіль був сформований з незначним профіцитом (87 млн. доларів) через подальше скорочення дефіциту торгівлі товарами. Поступове відновлення світової торгівлі, зростання цін на світових товарних ринках, ефекти девальвації реального курсу гривні сприяли продовженню скорочення дефіциту торгівлі товарами", - наголошується в повідомленні.
За даними НБУ, дефіцит торгівлі товарами в жовтні зменшився до 203 млн. доларів, з 336 млн. доларів у вересні. За 10 місяців дефіцит склав 3,86 млрд. доларів.
Позитивне сальдо поточних трансфертів склало в жовтні 233 млн. доларів, що трохи перевищило рівень попереднього місяця, коли цей показник склав 214 млн. доларів. За 10 місяців позитивне сальдо поточних трансфертів склало 2,554 млрд. доларів.
У повідомленні також зазначається, що дефіцит фінансового рахунку жовтні зменшився до 778 млн. доларів з 1,407 млрд. доларів у вересні.
У цілому, за січень-жовтень дефіцит фінансового рахунку склав 11,862 млрд. доларів. "Формування дефіциту в поточному році зумовлено низькими обсягами припливу прямих іноземних інвестицій і лише частковим покриттям виплат за борговими зобов'язаннями приватного сектору новими залученнями", - наголошується в повідомленні.
За даними НБУ, обсяг чистого припливу прямих іноземних інвестицій в Україну у жовтні склав 673 млн. доларів, а за січень-жовтень - 3976 млн. доларів.
Відтік валюти за статтею "кредити та облігації" у жовтні виріс до 1,305 млрд. доларів з 923 млн. доларів у вересні. За січень-жовтень цей показник склав 9,167 млрд. доларів.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"