Японія не дасть Києву кредит
Японія не буде кредитувати реконструкцію Бортницької станції аерації (БСА).
Про це заявив перший заступник мера Києва Анатолій Голубченко під час розширеного засідання Колегії міськдержадміністрації, повідомляє агентство "УНІАН".
"На превеликий жаль, у нас поки що погано виходить з Бортницькою станцією аерації з точки зору надходжень кредитних ресурсів, тому що японська сторона не може зараз розглядати непов'язаний кредит, а готової технології, яку б вони могли поставити по пов'язаному кредиту з реконструкції БСА, у японської сторони немає ", - сказав він.
У зв'язку з цим Голубченко дав протокольне доручення першому заступнику мера Києва Денису Бассу та начальнику Головного фінансового управління Віктору Падалці організувати і провести переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо можливості фінансування робіт з комплексної реконструкції БСА під гарантії уряду.
При цьому він підкреслив, що уряд готовий надати гарантії Києву, але потрібно знайти, хто дасть кредит.
"Наскільки мені відомо, ЄБРР готовий дати до 1 млрд. кредитів, але під готові проекти. У нас іде проектування по БСА. Нам потрібно обов'язково закінчити проектування хоча б у першому кварталі. І тоді ми зможемо виходити на ринок за кредитними ресурсами", - додав перший заступник мера.
За словами чиновника, в цьому випадку пов'язаний кредит - це коли виділяється кредит під технологію тільки японську, і тільки під японське обладнання.
"Японська сторона, на жаль, на БСА не може нічого нам запропонувати. Їм потрібно закуповувати обладнання по всьому світу, і вони не хочуть брати цю відповідальність. Тому пов'язаний кредит не пройде, а непов'язаний - буде оформлятися років п'ять", - додав він.
Раніше повідомлялося, що Київ планує взяти кредит на реконструкцію мулових полів БСА під гарантії уряду.
У листопаді 2008 року було затверджено техніко-економічне обгрунтування реконструкції БСА, згідно з яким орієнтовна вартість реконструкції складає 420 млн. євро, а терміни реалізації проекту - 2009-2014 роки.
БСА крім київських стічних вод приймає і очищує 18,3 млн. кубометрів стоків на рік, які надходять з міст і селищ Київської області, а саме: Ірпінь, Вишневе, Ворзель, Гостомель, Бориспіль, Вишгород, Буча та Коцюбинське.
Проектна потужність станції - 1,8 млн. кубометрів стічних вод на добу. Фактично, щодоби очищається 800-950 тис. кубометрів стічних вод.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"