В ООН не чекають економічного пожвавлення у найближчі роки
Фінансово-економічні потрясіння у світі призвели до повномасштабної рецесії, від якої світовій економіці навряд чи вдасться оправитися найближчим часом.
Такий висновок міститься новій доповіді Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД), представленій на прес-конференції у Нью-Йорку, повідомляє агентство "Интерфакс".
Експерти відзначають, що в 2009 році глобальний ВВП скоротиться більш ніж на 2,5%.
На думку авторів доповіді, для припинення падіння ВВП необхідно зберегти чи навіть посилити стимулюючий курс у грошово-кредитній та фінансово-бюджетній політиці.
За таких умов темпи приросту глобального ВВП можуть знову стати позитивними в 2010 році, але він, швидше за все, не перевищить 1,6%.
Фінансова криза, яка почалася з іпотечного ринку в США, швидко "заразила" всю фінансову систему Сполучених Штатів і фінансові ринки інших розвинених держав.
"Ця криза, що є безпрецедентною за своєю глибиною і масштабами, не залишила незачепленою практично жодну країну", - говориться у доповіді.
Її автори вважають, що в 2009 році темпи економічного зростання значно знизяться навіть у Китаї та Індії.
Експерти ООН вважають, що ймовірність економічного пожвавлення в світі, яке було б достатньо потужним для повернення світової економіки на траєкторію докризового зростання, в найближчі роки досить мала.
У доповіді звертається увага на те, що до середини 2009 року в ряді країн з ринковою економікою, що з'явилися "зеленні пагони" економічного пожвавлення. Але експерти вважають, що "економічна зима" і там ще не минула.
"Падіння прибутків у реальній економіці, надмірні інвестиції, спрямовані раніше в об'єкти нерухомості, і зростання безробіття будуть і надалі обмежувати приватне споживання", - підкреслюється в документі.
У ньому говориться, що спирання на експорт не обіцяє легкого виходу з кризи, оскільки обсяг торгівлі у світі скоротиться в реальному виразі як мінімум на 11%.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"