Нацбанк просить не піддаватися на провокації
Економічні причини для дестабілізації курсу гривні восени відсутні.
Про це заявив перший заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов агентству "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що сальдо поточного рахунку платіжного балансу (відображає переважно зовнішній рух товарів і послуг) тепер є позитивним, а за підсумками поточного року навіть очікується його певний профіцит.
"Це значить, що за реальними зовнішньоекономічними операціями валютні потоки будуть збалансовані", - підкреслив Шаповалов.
Що стосується негативного сальдо фінансового рахунку платіжного балансу (відображає переважно рух капіталів), то воно, за його словами, враховано при відпрацьовуванні економічної програми stand-by, яка підтримується кредитом МВФ.
Він нагадав, що 28 липня рада директорів МВФ завершила другий перегляд програми stand-by і виділила Україні черговий транш кредиту на суму близько 3,3 млрд. доларів, що вже надійшов на рахунки уряду.
"Таким чином, вести мову про дефіцит валютних коштів в Україні немає підстав", - резюмував Шаповалов, додавши, що Нацбанк готовий і надалі з метою запобігання та мінімізації надмірних коливань обмінного курсу гривні проводити інтервенції на валютному ринку.
Крім того перший заступник голови звернув увагу на поліпшення прогнозу суверенного рейтингу України рейтинговим агентством Standard&Poor's, що свідчить про зростання довіри міжнародних інвесторів до фінансової та грошово-кредитної політики в країні.
Також стабільності на валютному ринку буде сприяти і проведення більш жорсткої грошово-кредитної політики, що, зокрема, буде обмежувати спекулятивну складову попиту на іноземну валюту, вважає перший заступник голови НБУ.
На його думку, коментарі у ЗМІ щодо падіння курсу гривні восени робляться переважно тими людьми, які мають на меті шляхом психологічного розхитування ринку отримати спекулятивний прибуток.
З огляду на це, він в черговий раз закликав громадян України не піддаватися на провокаційні коментарі так званих "експертів" щоб уникнути збитків від валютно-обмінних операцій і довіряти національній валюті.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"