Тимошенко віддала "уранові" гроші шахтарям
Уряд формує нові загрози у сфері української ядерної енергетики, заявляє представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
Він зазначає, що держпрограми зі створення ядерно-паливного циклу в Україні та з розвитку власного уранового виробництва не виконуються, повідомляє прес-служба президента.
Із запланованих у держбюджеті-2009 близько 889 млн. гривень на зазначені цілі освоєно лише близько 130 млн. грн., що майже вдвічі менше, ніж у 2008 році.
Кабінет міністрів постановою від 19 серпня перерозподілив бюджетні кошти зі згаданих стратегічних програм у сфері ядерної енергетики на покриття поточних витрат вугільної галузі, зауважує Соколовський.
Таким чином, за його словами, всупереч українським національним інтересам і вимогам президента реформувати і забезпечити рентабельне функціонування вугільної галузі, уряд прийняв "популістське рішення, покликане тимчасово заспокоїти" українських шахтарів за рахунок скорочення фінансування Комплексної програми створення ядерно-паливного циклу в Україні та Державної програми приведення небезпечних об'єктів ВО "Придніпровський хімічний завод" в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання".
"Це рішення свідчить про непрофесійний підхід уряду до підготовки і виконання державного бюджету", - заявляє Соколовський.
"У такий спосіб посилюється залежність України від зовнішніх постачальників ядерного пального для АЕС та послаблюється позиція нашої держави на переговорах з іноземними потенційними постачальниками ядерного пального і технологій з виробництва в Україні ядерного пального", - наголошує представник президента.
За його словами, "замість диверсифікації та підтримки українського національного виробника, уряд вибрав найпростіший шлях - утвердження залежності держави від іноземних постачальників ядерного пального".
"На жаль, такі підходи нинішнього уряду не відповідають українським національним інтересам в ядерній галузі, а скоріше - сприяють реалізації інтересів іноземних компаній, насамперед російських, які закономірно відстоюють свої інтереси послідовно і жорстко, навіть не зважаючи на потенційні втрати щодо гарантування безпечного розвитку ядерної енергетики", - сказав Соколовський.
"У цьому контексті насторожують популістські заяви прем'єр-міністра України про начебто енергетичну незалежність та начебто масштабні розробки уранових родовищ і завод ядерного пального в Україні, виголошені на Міжнародному конгресі українців у Львові 20 серпня цього року", - зазначив він.
"Ці заяви не відповідають дійсності хоча б тому, що були зроблені вже після прийняття урядом згаданої постанови від 19 серпня про обмеження фінансування програм із зазначених напрямків", - наголосив Соколовський.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"