Підвищення зарплат призведе до дефіциту бюджету?
Українські експерти закликають відповідально підходити до питання підвищення мінімального рівня заробітних плат.
Директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України (НАНУ) Валерій Геєць на прес-конференції в п'ятницю в Києві відзначив, що питання підвищення рівня зарплат актуальне, з огляду на інфляцію, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"З одного боку, згідно закону, це питання надзвичайно важливе і його необхідно як можна швидше реалізувати. Однак, реалізовуючи його, необхідно робити це в лінійному режимі, ... застосовуючи більш жорстку систему оподаткування до підприємців" , - сказав він.
Геєць нагадав, що в Україні тарифна система прив'язана до мінімальних заробітних плат, "а це означає, що ми отримуємо досить серйозні проблеми в дефіциті бюджету".
"І питання не тільки в тому, скільки коштів необхідно для підвищення мінімальних зарплат, а в тому, що таке лінійне підвищення не розв'язує всього комплексу питань", - додав він.
На думку експерта, у разі підвищення мінімального рівня заробітних плат необхідно запровадити прогресивну шкалу оподаткування.
У свою чергу, присутня на прес-конференції директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Елла Лібанова наголосила, що "такої кількості пільг, як в Україні, не існує ні в одній країні, що досить негативно позначається на фінансовій системі країни".
Вона зазначила, що Україна з існуючим бюджетом не зможе в поточному році на 100% профінансувати весь спектр соціальних виплат.
"Пільги, які ми дотіруем, ми не зможемо навіть і через 5 років повністю профінансувати, і через 15 років, і ще далі", - заявила Лібанова.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"