Ющенко розкритикував уряд за відсутність реального держбюджету
Відсутність макроекономічного прогнозу і реального державного бюджету на 2009 рік, а також неплатоспроможність Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України", викликана неправильною політикою уряду по відношенню до компанії і ринку енергорсурсов, є ключовими проблемами України у фінансовій сфері, вважає глава держави Віктор Ющенко.
Про це він заявив на прес-конференції у вівторок, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Ми не маємо макроекономічного сценарію 2009 року. Це найнебезпечніше: ми не виставили маяки, що для нації є метою", - сказав Ющенко.
Президент відзначив, що країна не має реального бюджету, з яким можна працювати. За його словами, це призводить, зокрема, до недофінансування на 50% багатьох соціальних програм, таких як "Шкільний автобус", "Українська книга".
"Ніхто не може сказати, як через 30 днів буде забезпечена українська армія", - додав Ющенко.
Він підкреслив, що не є прихильником того, щоб радикально скоротити витрати, а виступає за реальний бюджет з метою формування реальної політики запозичень.
"Реальна політика запозичень дозволить не будоражити курс гривні та інфляцію, інакше єдиним джерелом стає емісійний верстат", - сказав глава держави.
Він нагадав, що емісійна схема вже використовується із залученням державних Ощадбанку, Укрексімбанку та НАК "Нафтогаз України".
Як повідомлялося, в меморандумі економічної політики української влади, направленому Міжнародному валютному фонду (МВФ) і підписаному президентом, прем'єром, головою Нацбанку та в.о.міністра фінансів, сказано, що їх політика буде спрямована на зниження інфляції в 2009 році до рівня 16% з 22,3% у 2008 році.
Оприлюднений МВФ меморандум також припускає падіння ВВП цього року на 8% і дефіцит держбюджету - 4% ВВП, а з урахуванням рекапіталізації банків - до 9% ВВП.
У той же час уряд поки не змінив офіційний прогноз інфляції на поточний рік, що передбачає зростання споживчих цін всього на 9,5%. Крім того, урядовий макропрогноз передбачає зростання ВВП на 0,4%.
Передбачалося, що уряд розгляне макропрогноз на 2009 рік і 2010 роки 3 червня, однак це питання було перенесено.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"