МВФ не пробачить Тимошенко 18 мільярдів для "Нафтогазу"?
Оплата за газ валютними резервами Національного банку зірве графік зниження резервів, узгоджений з Міжнародним валютним фондом.
Про це заявив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак. Повідомляє агентство "УНІАН".
"У нас на сьогодні близько 24 млрд. доларів (валютних резервів НБУ), але, крім цього, є графік з МВФ, з яким ми домовилися про те, яким чином мають знижуватися валютні резерви до кінця року. Так от, якщо ми зараз ухнемо 18 млрд. гривень, а це близько 2,5 млрд. доларів, на валютні резерви і знімемо їх звідти, то, на жаль, ми вивалюємося знову за "маяки", про які ми домовилися (з МВФ)", - сказав він.
Шлапак вважає, що "тут МВФ буде принциповий, і я думаю, що він дотримуватиметься такої логіки: поясніть, що у вас відбувається з НАК, і поясните, навіщо вам потрібне це рішення, навіщо ви рятуєте "батька російської демократії" за допомогою 18 млрд. (гривень)".
"Якщо ви не рятуєте його, якщо це черговий наркотик, за допомогою якого НАК продовжить своє існування до нового року, то ми будемо категорично проти. І президент Віктор Ющенко дотримується саме такої ж логіки", - сказав Шлапак.
При цьому він зазначив, що наразі проходять консультації з МВФ щодо можливості збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" шляхом прийняття змін до бюджету.
"Ми домовилися з МВФ, що консультуватимемося з цього приводу, - це раз. По-друге, МВФ контролює два таких важливих показники як монетарна база і валютні резерви. І тому рішення щодо НАК "Нафтогаз" завдає досить серйозного удару - або ми вискакуємо за монетарні показники, або за нижню планку валютних резервів. Таким чином, нам доведеться пояснити МВФ, що нам це рішення потрібне, одержати його згоду, і після цього таке рішення (про збільшення статутного капіталу) проводити", - сказав Шлапак.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів має намір погодити під час переговорів з Міжнародним валютним фондом можливість збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 18,6 млрд. гривень.
Кошти на збільшення статутного фонду "Нафтогазу" будуть одержані за рахунок випуску облігацій - за такою ж моделлю, як і в разі рекапіталізації банків.
11 червня заступник міністра палива та енергетики Володимир Макуха повідомив, що Кабінет міністрів схвалив збільшення статутного фонду "Нафтогазу України" на 18,6 млрд. гривень - до 24,1 млрд. гривень.
Переговори України і Міжнародного валютного фонду з приводу другого перегляду програми в рамках угоди stand-by розпочнуться 30 червня, коли до місії Фонду в Києві приєднається її керівник Джейла Пазарбашіоглу.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"