Конституційний суд позбавив соціальної допомоги 112 тисяч безробітних?
Звільнені за згодою сторін у період дії норми, згідно з якою соціальна допомога з безробіття виплачується на 91-й день після реєстрації у центрі зайнятості, не одержать компенсацію.
Про це заявив член правління Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Андрій Дроздов, повідомляє агентство "УНІАН".
Він, зокрема, зазначив, що рішення Конституційного суду про відміну даної норми і виплату допомоги з безробіття з 8-го дня після реєстрації у центрі зайнятості, як було до цього, вступило в дію з моменту її ухвалення, тобто з кінця квітня.
Тому ті, хто був звільнений за згодою сторін з кінця січня до кінця квітня 2009 року, не можуть одержати компенсацію допомоги з безробіття.
Як повідомлялося, 30 квітня Конституційний суд оприлюднив рішення за поданням президента, яким визнав неконституційною норму про виплату допомоги з безробіття з 91-го дня після звільнення за згодою сторін.
КС визнав такими, що не відповідають Конституції, положення п. 9 ст. 1, ч. 3 ст. 23 Закону "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Отже, ці положення Закону втрачають силу від дня ухвалення КС відповідного рішення.
За словами міністра праці і соціальної політики Людмили Денісової, за час дії цієї норми кількість зареєстрованих у центрах зайнятості громадян, які були звільнені за згодою сторін, становила майже 112 тис. чоловік, або майже 40% від загальної кількості зареєстрованих безробітних.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"