Україна приречена на газову співпрацю з Росією?
Постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов виступає за створення механізмів із запобігання кризовим ситуаціям між Росією і Європейським Союзом у сфері енергетики.
Про це він сказав в інтерв`ю газеті "НГ-дипкурьер" від 18 травня 2009 року, повідомляє агентство "УНІАН".
"Механізм раннього попередження у сфері енергетики - достатньо корисна обопільна ініціатива. Це не означає, що десь стоїть червоний телефон прямого зв`язку, і хтось комусь дзвонить і говорить: "Зараз відключимо газ" або "Трубу прорвало". Це, звичайно, важливо, але справа не тільки в цьому", - сказав Чижов.
За його словами, йдеться і про підготовку законодавчих заходів, проектів з третіми країнами.
Водночас, Чижов зазначив, що у Росії виникали питання про ефективність механізму попередження, коли в березні ЄС і Київ прийняли декларацію про модернізацію газотранспортної мережі України.
"Робилося це без нас. Ми ознайомилися з проектом декларації буквально за кілька днів, коли, за запевненнями наших єесівських партнерів, щось змінити було вже пізно", - сказав Чижов.
За його словами, цей документ викликав масу питань.
"За час, поки я працюю на єесівському напрямі, Євросоюз постійно, як "Отче наш", твердив про необхідність диверсифікації маршрутів. А в тій декларації було написано, що необхідно розширити пропускну спроможність ГТС України на 60 мільярдів кубометрів, тобто більш як у півтора рази. Яка вже тут диверсифікація? А головне - звідки вони візьмуться, ці 60 мільярдів кубометрів? Узятися вони можуть лише з Росії, оскільки іншого джерела для ГТС України не існує в природі", - сказав він.
Чижов зазначив, що подібний проект лише зміцнив би домінуюче положення України як транзитної країни.
"З тих пір ми одержали масу запевнень як з боку ЄС, так і від українського керівництва про те, що нічого без нас вони робити не збираються", - додав він.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"