Українці віддають перевагу зарплатам "у конверті"
Зарплата "у конвертах" призводить до поширення бідності у країнах із перехідною економікою та таких, що розвиваються.
Такий висновок міститься у доповіді Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), повідомляє Deutsche Welle.
За даними ОЕСР, у державах з перехідною економікою неформально працевлаштовані 60 відсотків працівників.
Відповідно до доповіді, високий відсоток працівників, які отримують зарплату "у конвертах", означає, що бюджет недоотримає гроші з податків.
А це, в свою чергу, не дозволяє забезпечити належний соціальний захист, зокрема, охорону здоров'я та допомогу у випадку безробіття.
Також працівники, які не отримують "білу" зарплату, змушені виконувати будь-яку роботу, часто нижчу за отриману кваліфікацію.
Вони також перебувають у зоні підвищеного ризику через відсутність розвинених механізмів соціального захисту.
Проте, йдеться у доповіді ОЕСР, останніми роками випадків виплати зарплат "у конвертах" не стало менше, попри очікування, пов'язані з економічним зростанням.
Приміром, в Україні спостерігається позитивне ставлення до тіньової схеми виплати - вона одразу асоціюється із збільшенням доходів.
Разом з тим, мешканці держав колишнього СРСР не надто охоче відкривають власну справу. Українці набагато частіше надають перевагу праці на когось, отримуючи зарплату "у конверті", аніж праці на себе.
Дані з України, Грузії та Албанії показують, що подібні тенденції не залежать від рівня кваліфікації та освіти працівників.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"