Імпорт збільшився на третину через ажіотаж і газ
У лютому імпорт товарів в Україну збільшився на третину.
Було завезено товарів на 3 мільярди доларів, що на 36,4% більше, ніж у січні, пише газета "Дело", посилаючись на статдані Нацбанку.
Зростання закупівель іноземних товарів відбулося, незважаючи на триваючу девальвацію гривні і падіння внутрішнього попиту.
Нарощування зовнішніх закупівель у лютому має дві основні причини. По-перше, українські підприємства на 80% збільшили імпорт газу. За даними Держкомстату, у січні на закупівлі блакитного палива за кордоном витрачено 197,8 мільйона доларів.
"У лютому ця сума склала 360 мільйонів доларів", - повідомив глава прес-служби НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський.
По-друге, у країні через уведення додаткового 13%-го мита на імпорт, створився ажіотажний попит на деякі товари. Головним чином це торкнулося машин.
"Усі розуміли, що буде введене це 13%-е мито, і на засіданні правління нашої організації було ухвалено рішення завезти наприкінці лютого - початку березня максимальну кількість автомобілів. Щоб потім не завозити їх за завищеними митами", - пояснює гендиректор Української асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.
Незважаючи на різкий стрибок імпорту в лютому, сальдо поточного рахунку платіжного балансу вперше за багато місяців було зведено з плюсом - профіцит склав 78 мільйонів доларів. Експорт хоча і падає високими темпами (за лютий зниження склало 37,2%), усе одно перекриває імпорт, відзначає видання.
Однак пік зовнішніх закупівель очікується ближче до третього кварталу.
"Постачання газу збільшаться в другому кварталі і досягнуть піку в третьому кварталі, тому що "Нафтогазу" необхідно буде закачати газ у сховища перед початком опалювального сезону", - пояснює економіст інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Олена Бєлан.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"