Бойко минулого року заробив быльше мільярда
Маріупольський металургійний комбінат (ММК), незважаючи на економічну кризу, заробив минулого року 1,36 мільярда гривень.
Про це йдеться у фінансовому звіті підприємства за 2008 рік, повідомляє портал "Дело".
Згідно з документом, чистий прибуток заводу склав 1,36 мільярда гривень - на 55 мільйонів гривень менше, ніж у попередньому році.
Голова правління заводу Володимир Бойко пояснює це так: зменшення прибутку в 2008 році відбулося за рахунок IV кварталу.
"Якби не було кризи, такого б не сталося. Крім того, залізорудна сировина постійно зростала в ціні", - говорить він.
Нагадаємо, ММК ім. Ілліча не має власних сировинних запасів.
Експерти відзначають: кон'юнктура ринку в першій половині 2008 року була сприятливою для ММК.
"Середньорічні ціни на металопрокат зросли в порівнянні з 2007 роком", - говорить аналітик інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Олександр Мартиненко.
За його даними, середньорічне зростання вартості гарячокатанного прокату в 2008 році склало 49% - з 545 доларів за тонну до 814. Це основний продукт ММК, в структурі експорту - він займав 80%.
Холоднокатаний прокат виріс на 41% - з 623 до 879 доларів за тонну.
Продукція комбінату користувалася попитом на зовнішніх ринках: туди було продано близько 66% всього об'єму.
46% продукції було експортовано в країни Близького Сходу, понад 20% - в Європу.
Володимир Бойко побоюється, що якщо 2008 рік для заводу ще був прибутковим, то 2009-й може стати збитковим.
Побоювання керівника заводу поділяють і експерти.
"Ми поки що песимістично дивимося на 2009 рік для ММК ім. Ілліча, оскільки вже зараз їх виробництво не є прибутковим ", - сказав Мартиненко.
Скоротити свої витрати комбінат планує за рахунок зниження цін на залізорудну сировину. Зараз керівництво підприємства веде переговори про це з постачальником - "Метінвестом" Ріната Ахметова.
"На березень нам уже знизили ціни, на квітень боюся загадувати. Але якщо вони відмовляться знижувати, перейдемо на іншу сировину, наприклад, з Качканарского ГЗК. Сировини зараз валом, вона дешевше нашої на 10 доларів", - сказав Бойко.
Згідно з планами, у квітні обсяги виробництва на ММК будуть знижені на 20% у порівнянні з березневими показниками.
Щоб збільшити збут продукції, комбінат (як і інші українські металурги) зараз звертає особливу увагу на азіатські ринки, зокрема китайський, де ціна нашої продукції конкурентна.
"Скоріше за все, китайці будуть знижувати собівартість виробництва, захищати свій ринок митами. Тому цей ринок буде привабливим недовго ", - прогнозує Мартиненко.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"