"Нафтогаз" запланував собі дірку у майже 10 мільярдів
Загальне надходження грошових коштів НАК "Нафтогаз України" у 2009 році має скласти майже 92,5 мільярда гривень.
Такий прогноз міститься у переданому на затвердження до Кабінету міністрів проекті фінансового плану "Нафтогазу України", повідомляє "Дзеркало тижня".
При цьому витрати з держбюджету в 2009 році становитимуть: компенсація за газ, поставлений підприємствам тепло-комунальної енергетики, - 10,4 млрд. грн., фінансування геолого-розвідувальних робіт - 0,44 млрд. грн., повернення ПДВ за імпортований у 2008 році газ - 2,8 млрд. грн.
Згідно з проектом фінплану, прогнозна загальна сума витрат "Нафтогазу України" становить трохи більше 102 млрд. грн.
Відповідно до плану антикризових заходів зі стабілізації фінансового стану компанії, для покриття дефіциту близько 9,5 млрд. гривень пропонується збільшення компенсації з бюджету цін на газ для підприємств ТКЕ на суму 10,4 млрд. гривень.
При цьому дефіцит "Нафтогазу" складається також з дефіцитів бюджетів його основних дочірніх компаній - "Укртрансгаз" (газотранспортна компанія) і "Укргазвидобування" (газовидобувні підприємства).
В "Укртрансгазі" дефіцит коштів на 2009 рік прогнозується на рівні 941,109 млн. грн. В "Укргазвидобуванні" прогнозований дефіцит фінансів - 3,214 млрд. грн.
Крім того, компанія має значний портфель зовнішніх кредитів. Так, при курсі 7,7 дол./грн. "Нафтогаз України" в 2009 році мав би повернути кредиторам близько 23 млрд. грн.
Основні умови, з яких виходив "Нафтогаз України" при формуванні фінансового плану в поточному році: обсяг імпорту газу - 33 млрд. кубометрів, аванс від "Газпрому" на придбання прав вимоги боргу від "РосУкрЕнерго" - 13,09 млрд. грн., обсяг відбору з ПСГ газу, придбаного у "РосУкрЕнерго", - 11 млрд. кубометрів.
Крім того, враховувалися наступні умови: відбір імпортного газу, придбаного в 2008 році, - 10,021 млрд. кубометрів, відбір газу власної здобичі з ресурсів 2008 року - 3,512 млрд. кубометрів, курс долара до гривні, використаний при розрахунку, - 7,7 доларів за 1 гривню.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"