Росіяни не готові ділитися грошима з сусідами під час кризи
У росіян немає єдиної думки щодо надання матеріальної допомоги країнам-союзницям під час кризи.
Про це свідчать результати лютневого опитування Всеросійського центру дослідження громадської думки, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Так, 49% росіян вважають, що в період кризи влада має всі кошти використати для підтримки власної економіки, а не витрачати їх на допомогу іншим країнам.
42%, навпаки, вважають, що навіть в ситуації кризи необхідно захищати інтереси Росії в світі, а це вимагає фінансової підтримки країн-союзниць.
За даними соціологів, перша точка зору найбільш характерна для прихильників "Єдиної Росії" і КПРФ (49% і 48% відповідно), друга - для росіян, які підтримують "Справедлива Росія" (55%).
Як показало опитування, росіяни розділилися в думках і щодо вигоди від видачі кредитів іншим країнам.
Так, 47% вважають, що це безповоротні витрати, нічого натомість Росія не отримає (частіше про це заявляють прихильники КПРФ - 53%).
40% росіян, навпаки, вважають, що гроші, які Росія зараз дає іншим країнам - це інвестиції, які вже приносить і ще принесуть у майбутньому чимало вигод Росії (найбільш схильні до такої позиції прихильники "Справедливої Росії").
14% не змогли відповісти.
Водночас, у росіян немає чітко вираженої позиції з приводу того, на що краще витрачати гроші під час кризи.
46% упевнені, що виділяти на підтримку інших країн навіть відносно невеликі кошти не варто, їх потрібно витратити лише на власні потреби Росії.
Трохи менше (40%), навпаки, вважають, що гроші, які Росія зараз позичає країнам-союзницям, невеликі, а політичний та економічний виграш Росії від такої підтримки досить істотний.
Першу точку зору найбільш схильні підтримувати прихильники КПРФ (55%), другу - "Справедливої Росії" (53%), показало дослідження.
Як відомо, раніше прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Росія дала згоду на виділення Україні п'ятимільярдного кредиту.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"