ПФТС впала до рівня 2004 року
ПФТС неухильно продовжує падати. За результатами торгів у п'ятницю, 24 жовтня, індекс ПФТС втратив 7,27%, опустившись до рівня в 230,88 пункту, індекс досяг рівня кінця 2004 року, повідомляє видання FundMarket .
За всіма коштовними паперами, включаючи корпоративні облігації і ОВГЗ, поміщено 57 операцій. Об'єм торгів склав 6,6 млн грн., з них 4 млн грн. по ринку акцій.
"230 пункти ПФТС - це найближчий рівень підтримки ринку, проте, вірогідність його проходження найближчим часом, досить висока. Головним драйвером зниження виступає зовнішній негатив - обвал азіатського і європейського ринків", - вважає трейдер "ТАСК брокер" Микола Семененко.
За його словами, затягування дозволу питання по виходу з кризисної ситуації і зниження суверенного рейтингу України рейтинговим агентством Standard & Poor's підсилюють вплив негативних чинників.
Адміністрація ПФТС сьогодні ухвалила мудре рішення, зупинивши торги. Шансів стриматися на вчорашніх рівнях не було. На тлі сильного негативу із зарубіжних майданчиків покупці відступили вниз, захищаючи кордони цін ближче до номіналу.
Різко контрастують сьогоднішні розпродажі «Азовсталі» з покупками на очікуванні дивідендів кілька днів тому. За два дні «Азовсталь» втратила 50% вартості.
Серед "блакитних фішок" переважав низхідний рух: ВАТ "Мотор Січ" (- 12,94%), ВАТ "Центренерго" (- 12,94%), ВАТ "Західенерго" (- 8,41%), ВАТ "Укрнафта" (- 3,81%).
У "другому" і "третьому ешелонах" та ж картина: ВАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь"(- 22,48%), ВАТ "Єнакіївський металургійний завод"(- 17,85%), ВАТ "Авдіївський коксохімічний завод" (- 12,17%), ВАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" (- 5,93%).
Лідер падіння - ВАТ "Дніпробленерго"(- 80.29%).
Лідер зростання - ВАТ "Донбасенерго" (+ 23,81%). Вчора стало відомо, що в січні-вересні чистий дохід компанії збільшився на 52,6 % - до 1 млрд 554,025 млн грн.
"Ринок акцій продовжує падати. Враховуючи остаточне пробиття рівня 275 пунктів, ми змінюємо підтримку по індексу до 130 пунктів. Необхідно зробити обмовку, що в умовах світової фінансової кризи, що склалися, на українському ринку практично відсутні покупці, тому рівні часто виявляються дуже слабкими для заломлення тенденції", - пояснив аналітик ГИК "UFC Capital" Артем Кість
У Росії також сильне падіння. Індекс РТС впав на13,68%(-87,11) до 549,43 пункта, досягнувши рівня початку 2003 року.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"